• resmi ilanlar

BOLU'YA KAÇ ÖĞRETMEN ATANDI?

2019-08-09 11:00:08

20 bin öğretmenin ataması yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve 60 bin adayın mülakatla katıldığı sözleşmeli öğretmen alımında, Bolu’ya da kontenjyan ayrıldı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Sözleşmeli öğretmenlik atamaları için kura çekilişi bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin tercih ve atama takvimine göre, 20 bin sözleşmeli öğretmenin ataması bugün bilgisayar kurası ile gerçekleştirildi. Ataması yapılan öğretmen adayları, kura ekranında isimlerini görünce gözyaşlarını tutamadı.Tercih süresi sonunda branşlara ayrılan kontenjanların biri hariç tamamı dolarken, hemen hemen bütün branşlarda atanacak öğretmen sayısının birkaç katı oranında başvuru yapılmıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen kadrosu için ilk aşamada sözlü sınav yaparak, tercih yapma hakkını elde edecek öğretmen adaylarını belirlemişti. 12-30 Haziran tarihleri arasında yapılan mülakatlara 60 bin aday çağrılmış, 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde etmişti. 30 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında tercih işlemini tamamlayan öğretmen adaylarının atama sonuçları ve göreve başlama tarihleri belli oldu.

BOLU’YA 71 ÖĞRETMEN ATANDI

Edinilen bilgiye göre, sonuçların açıklanması ile beraber illere kaç öğretmen atandığı da belli oldu. Bolu’ya, farklı dallar toplam 71 öğretmen atandığı öğrenildi. Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler 2 Eylül itibarıyla görevine başlayacak. Kalkınmada öncelikli illere atanan sözleşmeli öğretmenlerin, aynı eğitim kurumunda dört yıl sözleşmeli olarak çalıştıktan sonra, iki yıl da kadrolu görev yapması gerekiyor.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit