• resmi ilanlar

Doğanay'dan, Başkan Özcan'ın sözlerine tepki:

2019-08-14 11:00:10

“SİYASİ HAYATIM BOYUNCA BÖYLE BİR KELİME NE DUYDUM, NE DE KULLANDIM”

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın belediye meclisi toplantısında kullandığı “Biz senin ne ağababalarınla mücadele ettik. Ağababaları gördük. Biz yıllarca Recep Tayyip Erdoğan ile mücadele ettik, Binali Yıldırım ile ettik, bakanlarla ettik” sözlerine, “Bolu'da Ak Parti'ye oy verenlerden özür dilemesi gerekmez mi? Bu nasıl bir üsluptur? Ben siyasi hayatım boyunca böyle bir kelime ne duydum, ne de kullandım” diyerek tepki gösterdi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ağustos Ayı Bolu Belediye Meclisi Toplantısı 1'inci Oturumu'nda söz alan Ak Parti Bolu Belediye Meclisi Kamuran Avcı'nın sözlerine, “Ben artık laflarımla değil hizmetlerimle konuşulmak istiyorum. Beni tekrar o sahaya çekmeyin. Laflarım acıtır. Biz senin ne ağababalarınla mücadele ettik. Ağababaları gördük. Biz yıllarca Recep Tayyip Erdoğan ile mücadele ettik, Binali Yıldırım ile ettik, bakanlarla ettik. Sadece konuştuk öyle mi? O yüzden Bolu halkının 8 yıl sonra böyle teveccühüne mazhar olduk. İnşallah sen de böyle bir teveccüh yaşarsın” şeklinde tepki gösterdi.

 

“BU ÇOK YAKIŞIKSIZ BİR İFADE”

 

Başkan Özcan'ın bu sözlerine Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'dan tepki geldi. Doğanay, kullanılan ifadenin çok yakışıksız olduğunu belirterek, “Son meclis toplantısında meclis üyemiz Kamuran Beyin yapmış olduğu konuşma sonrası tüm Bolulular tarafından belediye başkanı olarak seçilen, Ak Parti seçmenlerinin gözlerinin içine baka baka hem genel başkanımız hem de Cumhurbaşkanımızı da kast ederek ‘Ben senin ağababalarınla uğraştım' demek bir belediye başkanına yakışır mı? Bolu'da Ak Parti'ye oy verenlerden özür dilemesi gerekmez mi? Bu nasıl bir üsluptur? Ben siyasi hayatım boyunca böyle bir kelime ne duydum, ne de kullandım. Ben kalkıp da il başkanı sıfatıyla, CHP'li birine ne bir belediye başkanına, ne bir seçmene, ne de bir il başkanına ‘Senin ağababanla ben mücadele ettim. Kemal Kılıçdaroğlu ile ben mücadele ettim' demem. Bu çok yakışıksız bir ifade. Bu nasıl bir ifade ve söylemdir? Öncelikle Bolu'da Ak Parti'ye gönül vermiş seçmenden özür dilemesi gerekmektedir” dedi.

 

“BİR BELEDİYE BAŞKANINA YAKIŞMAYACAK SÖYLEM”

 

Başkan Özcan'ın sözlerinin bir belediye başkanına yakışmadığını belirten Doğanay, “Ben ömrü hayatım boyunca böyle bir cümle, böyle bir kelime duymadım. Senin ağababası dediğin kişi Türkiye'de 18 yıldır iktidarda olan aynı zamanda bugün Cumhurbaşkanı olarak Türkiye'nin oyları ile seçilmiş cumhurbaşkanıdır, ülkenin başkanıdır. Ülkenin başkanı için kalkıp da, oradaki meclis üyesine ‘Ben sizin ağababalarınızla mücadele ettim, Cumhurbaşkanı ile mücadele ettim, Bakanlar ile mücadele ettim.' demek doğru mu? Yarın sen o bakanlara gidip Bolu ile alakalı bir istekte talepte bulunmayacak mısın? O bakanlarla senin bir işin olmayacak mı? Olacak. Biz de elimizden gelen bir şey varsa yardımcı olalım. Bolu'nun hayrına bir iş varsa yardımcı olalım ama bu üslup doğru değil ve çok yanlış. Ben doğru bulmadığımı da özellikle ifade etmek istemiyorum. Siyasi literatüre geçecek bir ifade olarak değerlendiriyorum. Bir belediye başkanına yakışmayacak söylem” şeklinde konuştu

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit