• resmi ilanlar

KAZIM KARSU ADAY OLACAK MI?

2019-08-20 11:00:20

CHP'nin koca çınarı kongre için konuştu…

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kazım Karsu, partisinin yaklaşan kongre süreci hakkında, “Şimdi aday ya da değilim demek için çok erken. Bunu şimdi söylemek ‘erken öten horoza’ benzer. Zamanı gelmemiş horozun da boynunu bükerler. Bunu konuşmak hoş olmaz.” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart mahalli ve idari seçimlerinin tamamlanmasının ardından gözler siyasi partilere çevrildi. Siyasi partilerin yaklaşan kongre süreçleri ile beraber kulislerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Bolu’yu Millet İttifakı CHP Adayı Tanju Özcan’ın kazanması ile beraber daha da önemli bir nokta haline gelen CHP İl Başkanlığı görevi için ise birçok kişinin ismi kulislerde gezerken, gözler bir yandan da mevcut CHP İl Başkanı Kazım Karsu da. Karsu’nun aday olup olmayacağı ise hala bilinmezliğini koruyor.

“BEN BOLU İÇİN ÜLKEM İÇİN KAZANMAK İSTİYORUM”

Yaklaşan kongre sürecini değerlendiren ve kendisinin aday olup olmayacağı yönündeki soruları cevaplandıran CHP İl Başkanı Kazım Karsu, bu konuşmayı yapmak için erken olduğunu ve Bolu ile Türkiye için kazanmak istediğini söyledi. Karsu, “Şimdi aday yada değilim demek için çok erken. Bunu şimdi söylemek erken öten horoza benzer. Zamanı gelmemiş horozun da boynunu bükerler. Bunu konuşmak hoş olmaz o yüzden. Hedefimiz kazanmak. Kazanmak istiyorum. Ben Bolu için ülkem için kazanmak istiyorum. Kazım Karsu veya Tanju Özcan olmak hiç önemli değil. Önemli olan Bolu, Türkiye, hak ve hukuk. Biz milletvekilliği koltuğumuzu bıraktık. Bu büyük fedakarlık. Biz belediye başkanlığı seçimlerini alabilmek için Bolu milletvekilliği koltuğumuzu arkamızda bıraktık. Ne için bıraktık, yerel iktidar için. Artık genel siyasete odaklanıp, genel iktidarı kazanmamız gerekiyor. Bu ülkedeki yanlışlıkları düzeltmeye ve bozuk olan şeyleri tamir etmeye bizim yeminiz var. Biz bunu düzene oturtup hak ve hukuku yerine getireceğiz. Bizim zamanımızda sorgusuz sualsiz hiçbir iş yapılmayacak. Çok gücümüze gidiyor Türkiye’nin kurucusu olan kişinin resmini indirip, AKP’nin cumhurbaşkanının resmini asıyorsunuz. Bu bizim gücümüze gidiyor. Yaşımız kaç olursa olsun, ne bedel olursa olsun biz bu ülke için varız” dedi.

“ÇOK BAŞARILI GÜNLERİN BİZİ BEKLEDİĞİNİ BİLİYORUM”

Açıklamasının devamında kongre süreci ile beraber çok başarılı günlerin kendilerini beklediğini söyleyen Başkan Karsu, “Cumhuriyet Halk Partisi bir kere yasalarına, tüzüğüne, yönetmeliğine uyan bir partidir. Bunlara karşı bizim sorumluluğumuz var. Biz arkadaşlarımızla, yöneticilerimizle, adaylarımızla, aday adaylarımızla ve hatta seçmenlerimizle beraber çalışıp bu sonucu elde ettik. Bende öyle sanıyorum ki Bolu’yu layık olduğu noktaya getirdik. Biz bunu görev olarak biliyoruz. Ben olmasam başka bir arkadaşım olacaktı ve o başarıyı elde edecekti. Bu konuda kimin nerede olduğu önemli değil. Tüm arkadaşlarımızla beraber çalıştık. Biraz öyle biraz böyle oldu ama neticede tek yumruk haline geldik. Biz böyle bir başarıya hep beraber ulaştık. Ne olur ne gösterir zaman bilmiyorum ama çok başarılı günlerin bizi beklediğini biliyorum. Başaracağız ve bunun için çalışacağız. Biz iktidara odaklandık artık. Biz yerel iktidarın dışında artık genel iktidara odakladık. Ülkenin refaha kavuşması için bizim başarmamız gerekiyor. Özgürlüklerin geri gelmesi için bizim iktidara koşmamız gerekiyor. Kim olduğu önemli değil, bizim hedefimiz mahalli iktidarların ardından ülke yönetimine gelebilmek. Türkiye’deki yönetime el atmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“HALK ADAY GÖSTERİR BİRİNİ”

Son olarak halkın birini aday olarak göstereceğini ifade eden Başkan Karsu, “Aslında Cumhuriyet Halk Partisi’nde aday olunmaz, aday gösterilir. Yani halk aday gösterir birini. Halkın gösterdiği aday da kimse biz onu seçeriz. Cumhuriyet Halk Partili olmak fedakarlık ister. Yalnız özveride bulunmazsanız Cumhuriyet Halk Partili sayılmazsınız. Partimizin öteden beri gelen bir hiyerarşisi var ve bu hiyerarşiye uymamız gerekiyor. Bizim halkımız ne isterse kim isterse bizim adayımız o olur. Halkımız da beni gösterir mi ister mi bunu ben şimdiden söyleyemem. Derler ya payesi iştir kişinin söze bakılmaz. Bu çok önemli. Bugünlere daha çok zaman var” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit