• resmi ilanlar

Tanju Özcan'a partizanlık suçlaması…

2019-08-27 18:00:12

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ‘Beni tebrik etmediler' ifadelerini değerlendirdi. Bakan Yardımcısı Fatih Metin; “Seçim sonrasında kendisini ziyaret edeceğimi hatta eşimle ziyaret edeceğimi iletmiştim. Ama benim o tavrıma benim o anlayışıma ters olarak çok üzülüyorum bundan. Kendisine de ifade ettim. Partizanlık yapıldı” ifadesini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

Ak Parti binasını ziyaretinde açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ‘Beni tebrik etmediler’ şeklindeki serzenişine cevap verdi. Ak Parti siyasetinde kucaklamanın ön planda olduğunu belirten Metin; “Biz Ak Parti olarak her zaman bize gele talebin, bize gelen başvuru talebinin ne cinsine ne dinine ne partisine hiçbir ayrımcı bir kriter koymadan, kimsin demenden sadece ve sadece talep esaslı bir siyaset anlayışı güttük, gütmeye devam ediyoruz. Bu partinin kapısından giren hiç kimseye patinin kurulduğu günden bu güne kadar sorulmamıştır. Talebin nedir, derdin nedir denilmemiştir. Gücümüz ölçüsünde bu taleplere cevap vermişizdir. Hangi kademede görev alırsak alalım kucaklayış vardır. Ayrımcılık yoktur” dedi.

 

“PARTİZANLIK YAPILDI”

İşçilerin işlerinden edilmesi ve Ak Parti yakın olan isimlerin istifalarının sağlanması için baskılar yapıldığını belirten Fatih Metin; “Biz partizanlık yapmadık. Varsa da çıksın konuşsunlar. Ancak seçim sonrasında kendisini ziyaret edeceğimi hatta eşimle ziyaret edeceğimi iletmiştim. Ama benim o tavrıma benim o anlayışıma ters olarak partizanlık yapıldı. Bunu açacak olursak bir kere söz verilmesine rağmen hatta taahhütname verilmesine rağmen, o taahhütnamede 31 Aralık belirtilmemesine rağmen verdikleri sözleri çiğnediler. Ak Partiye yakın olan özellikle Fatih Metin’e yakın olan, özellikle seçim sürecinde Fatih Metin’in yanında gözüken isimler özel olarak seçilip görev değişikliği yapıldı. Tabi ki bir işçi kardeşimiz verilen her görevi yapmak zorunda ancak özellik istifaya zorlanacak hamleler yapıldı.  Kendisini arayıp bunu yapmamasını söylememe rağmen, ne yazık ki bunlar yapmaya devam edildi. Hala da yapılıyor” ifadelerini kullandı.

 

“KENDİSİNİ ZİYARET YAPMADIM YAPMAYACAĞIMDA”

Partizanca tutumun hala devam ettiğini belirten Metin; “Tamam kendi siyasi açısından bazı davranışları anlayışla karşılayabilirim. Ancak partizanca tutum hala bu gün devam ediyor. Devamlı yeni listeler yayınlanıyor. O listelerle belli kişiler belli açıda belli yerlere gönderiliyor. Dolayısıyla bu partizanca tutuma karşılık ne yapmamız beklenir. Şöyle söyleyeyim kendinizi benim yerime koyun, 4 ay boyunca sizinle aynı ideal noktasında çalışmış yol arkadaşınız sırf Fatih Metin’in yanında, Ak partinin yanında yer aldığı için bir muameleye maruz kalıyorlarsa bu doğru bir siyaset anlayışı değildir.  Belediyenin her türlü hizmetinde varız. Ancak bu hizmetlerin yapımında partizanlık yapmamak lazım. Ben bu partizanlığa karşı bu tavrı göstermek zorundayım. Bu nedenle kendisini ziyaret yapmadım, yapmayacağımda. O arkadaşlarımız beni yalnız bırakmadı, benimde onları yalnız bırakmamam lazım. Tabi ki görev yeri değişikliği olabilir, herkes aynı yerde çalışacak diye bir şey yok bu dengeli olmalı. Hem işten çıkarmalar hem bu görev değişleri ve o nedenle istifalar bunlar doğru şeyler değil. Bu nedenle de kimse bizden hayırlı olsun dememizi beklemesin” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Sebenli 57  (29.08.2019 10:13:53)

  Metin Bey bu size yakışmadı.Karadere suyu ödeneğindeki erdemliği, burada da göstermenizi beklerdim.Çünkü Tanju Bey bunu hakkediyor.SELAMLAR. !!!!

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit