• resmi ilanlar

OKULLARIN GÜVENLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİLER

2019-09-06 11:00:04

Toplantıya Bolu Valimiz Ahmet Ümit, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, İl Emniyet Müdür Vekili Tuncay Sancak, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat, Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve müdür yardımcıları, okul aile birlikleri başkanları ve başkan yardımcıları katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda kurum amirleri okulların güvenliklerinin sağlanması konusunda yapılan çalışmaları sunu şeklinde katılımcılara aktardı.

Emniyet Müdür Vekili Tuncay Sancak tarafından yapılan sunumda okullarda öğrencilerin güvenliği noktasında mevcut durumu, geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yapılan ve bu eğitim öğretim yılında yapılacak çalışmaları aktardı.  Sorumluluk bölgesinde bulunan okullar ile ilgili olarak bilgiler veren Emniyet Müdür Vekili Sancak, okullarda görev alacak irtibat görevlileri, güvenlik kameraları, internet cafe denetimleri, kötü madde kullanımını engellemeye yönelik çalışmalar, öğrenci, veli ve okul servislerine yönelik verilecek eğitim ve seminerler ile ilgili katılımcılara bir sunum yaptı.

 

Bir diğer sunumda ise;  İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Ersever, 2019-2020 eğitim öğretim yılında sorumluluk alanlarında alınacak güvenlik tedbirleri  ile  geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında yapılan çalışmalar, alınan önlemler ve takip edilen konularla ilgili katılımcılara bilgiler aktardı.

 

Daha sonra bir sunum gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, okulların güvenliğini sağlamak konusunda daha önceki toplantılarda alınmış kararlar, uygulamalar ve yeniden yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgiler verdi. Okullardaki kamera sistemleri,  yapılan tadilat ve iyileştirmeler,  bağımlılıkla mücadele konusunda yapılan çalışmalar, okul çevresinde alınacak tedbirler ile ilgili yapılan toplantı ve seminerler ve okul servisleri ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında yaptığı sunumla katılımcılar bilgilendirdi. Sağlık İl Müdürü Muhammed Emin Demirkol ise sunumunda okul sağlığı programında yapılan çalışmalar, Beslenme Dostu Okular sertifikasını almaya hak kazanan okullar, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülen çalışmalar vb. konularda katılımcılara bilgiler aktardı.  Elif Erdoğan

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit