• resmi ilanlar

YENİ ANADOLU LİSESİ ONAYLANDI

2019-09-06 11:00:12

LGS'nin ardından yapılan tercih işlemleri sonrasında hiçbir liseye yerleşemeyen 173 öğrenci için yeni bir Anadolu Lisesi açılmasına onay verildi.

 

Bolu’da LGS’nin sona ermesinin ardından 173 öğrenci, tercih yapmalarına rağmen hiçbir okula yerleşememişti. Bunun üzerine öğrencilerin velileri, Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek olayı protesto edip, mağduriyetlerini gündeme taşımıştı.

Açıkta kalan 173 öğrenci için Milli Eğitim Müdürlüğü düğmeye bastı. Öğrenciler için yeni bir okul açmaya karar veren Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, öğrenci velilerine sorunun en yakın zamanda giderileceğini belirtti. Öğrenciler için kalıcı çözümün ise yeni bir okul olduğunu söyleyen Tepe, yeni okul için çalışmalara başlayacaklarını iletti.

 

Tepe öğrenci ve ailelerine müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyurdu.  Tepe, “Bolu’muza yeni açtığımız Anadolu Lisemiz Turgut Özal adıyla hizmet verecek. Açılışımız bakanlığımızca onaylandı. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Bolu Valisi’ne, Ak Parti Bolu Milletvekillerine ve bakanlık yetkililerimize şükranlarımı sunarım” ifadeleri ile öğrenci ve velilerine müjdeyi verdi. Erol DEĞİRMENCİ

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit