• resmi ilanlar

Çocukların güvenliği için denetimler sıklaştırıldı

2019-09-09 11:00:14

TRAFİK POLİSLERİ, OKUL SERVİSLERİNİ TEK TEK DENETLEDİ

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezindeki okul servislerine yönelik denetim yapıldı.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ / Sefa Günay

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile beraber öğrenciler için güvenlik tedbirleri arttırıldı. Şehir merkezinde faaliyet gösteren okul servisleri, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendi. Sabah saatlerinde başlayan denetimlerde, öğrencilerin güvenli bir şekilde yolculuk yapması adına okul servislerinde rehber öğretmen, yangın söndürme tüpü, emniyet kemeri, ilk yardım çantası, film cam, sürücü belgesi, psikoteknik ve araç güzergah belgelerinin kontrolleri yapıldı. Araçların kurallara uyup uymadığı havadan çekilen drone görüntüsü yardımı ile tespit edilip, ceza işlemleri uygulandı.

ÖĞRENCİLERE EMNİYET KEMERİ UYARISI

Öte yandan polis ekipleri, denetledikleri servislerin içerisinde bulunan öğrencileri emniyet kemeri konusunda uyardı. Servis içine binerek öğrencileri, arabanın hareket etmesinden itibaren güvenli bir şekilde yolculuk yapmaları adına emniyet kemerleri takmaları gerektiğini anlatan polis ekipleri, çocuklara da yeni eğitim ve öğretim yıllarında başarılar diledi.

9 BİN TL CEZA, 60 GÜN MEN CEZASI KESİLDİ

Sabah saatlerinden itibaren başlatılan denetimler kapsamında 7 araca yangın söndürme tüpü ve rehber öğretmen bulundurmama, ilk yardım çantasında eksiklik ve cam filmi kullandıkları gerekçesi ile toplam 9 bin TL ceza kesildi. Öte yandan bir okul servisine, güzergah belgesi bulundurmaması nedeni ile 60 gün trafikten men cezası uygulandı ve araç otoparka çekildi. Sürücüye de para cezası verildi.

KURALLARA UYMAYAN DİĞER SÜRÜCÜLER DE KAÇAMADI

Öte yandan denetimlerin yapıldığı alanda, trafik kurallarına uymayan diğer araçlarda polis ekiplerinden kaçamadı. Film camı kullanan veya kavşak kurallarına uymayan araç sürücülerine uyarı yapılarak, ceza işlemi uygulandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit