• resmi ilanlar

PAŞAKÖY YENİDEN DÜZENLEME İSTİYOR

2019-09-20 11:00:16

Hem vatandaş hem sürücü hem esnaf şikayetçi!

Paşaköy Mahallesi’nde yapılan yol ayırma işleminden hem vatandaş hem esnaf hem de sürücü şikayetçi. Mahalleli, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan kararın yeniden gözden geçirilmesini istiyor.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Paşaköy Mahallesi’nde bulunan ve D-100 Karayolu üzerinden şehre giriş yapılmasını sağlayan Eski İstanbul Caddesi üzerinde uygulanan orta refüj yol ayırma işleminden vatandaş şikayetçi. Yaklaşık bir hafta önce uygulanan işlemle beraber cadde üzerinde yayaların kullanabileceği alan kalmazken, trafiğinde yapılan parklar yüzünden sıkıştığı öğrenildi. Aynı zamanda artık esnafların araçlarını park edeceği alan kalmazken, mahallenin merkezi noktasına giden yolda okula giden çocukların bazı noktalarda yol üzerinde yürümek zorunda kaldığı belirtildi. Ayrıca işlem yüzünden sıkışan trafikte de iki kere kaza meydana geldi.

 

“YÜRÜYÜŞ YOLU YOK”

Mahalleliler yolda yapılan işlem yüzünden yürüyüş yolu olmadığını belirterek, “Özellikle Eski İstanbul Caddesi üzerinde orta refüj ayırma işlemi, banket olmayan yerleri yapılmasından dolayı sakıncalı durumları dile getirmek istiyoruz. Burada kazalar oluşabilir. Öğrencilerin yürüyerek giderken kullanacağı bir yol yok. Yukarı taraftaki öğrenciler inerken sorun yaşıyor. Yürüyüş yolu yok. İnsanlar ayağını attığında yola çıkıyorlar. Ortayı ayırmanın bir manası yok. Doğru bir yöntem değil. Sayın Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ın bu kararını tekrar gözden geçirerek değerlendirmesini istiyoruz. Burada oluşabilecek olumsuz bir durumun sorumluluğu da Belediye de olacaktır. Burası kazaya çok müsait. İki gün önce trafik kazası oldu. Bir araba park ediyor, trafik sıkışıyor. Cami, mahalle konağı, okul, cenaze namazlarımız, esnaf burada. Kimse dükkanın önüne arabasını çekemiyor. Park ederse de trafik duruyor. Bunları çözmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

“İNSANLARIN TRAFİKTE ARAÇLARDAN KAÇABİLECEĞİ BİR YER OLSUN”

Öte yandan uygulanan işlem yüzünden insanların çift şeritli yolda kaçabilecekleri bir alanın kalmadığını belirten mahalleli, “Özellikle Sayın Başkanımızın bu kararı yeniden gözden geçirmesini talep ediyoruz. İnsanlara yürüyüş yolu yapılsın, banketler yapılsın ondan sonra bu işlem yapılsın. Duba ile olabilir yada kedi gözü ile yol bölünebiliyorsa bölünsün. İnsanların trafikte araçlardan kaçabileceği bir yer olsun. Trafiğin yavaşlamasına müsaade edilmesin. Başkanımızın bu sorunla ilgilenmesini ve vatandaşın şikayetini dinlemesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Vesile  (21.09.2019 11:56:51)

  Sayın belediye başkanım Yolu ayırmayın alternatif yürüyüş yoluna yapın yatırımı daha fazla güzel olur. Bolumuz şuan sistemi kökten uca yenilemek yerine olduğu gibi kalsın bolu nun bu değişikliğe şuan sıcak bakacağını sanmıyorum.

 • Delidolu divane  (20.09.2019 22:13:03)

  Önce bu mahslleden şehir merkrzi girişi kallması lazım.merkeze giriş çizmeci motel karşısı çamkent okulunun oradan olmazı lazım. İlgililerin dikkatine.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit