• resmi ilanlar

TANJU ÖZCAN'A GOLÜ AHMET BAYSAL ATTI

2019-10-03 11:00:20

Bolu Belediye Meclisinin Ekim ayı 1. oturumunda CHP'li Belediye Meclis üyesi Tahsin Mert Karagöz, “Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nin adını Ahmet Baysal olarak değiştirelim” önergesi vermiş, mecliste sert tartışmalar yaşanmış, meclisin 3'te 2 çoğunluğunun olması gereken önerge AK Parti ve MHP'li üyelerinin oylarıyla reddedilmişti.

Bugüne de yansıyan tartışmalar sonrası Bolu Gazetesi editörü usta gazeteci İzzet Baysal Vakfı Başkanı Bolunun Ahmet Amcası Ahmet Baysal ile görüştü.

 

Bu tartışmalardan yeni haberi olduğunu söyleyen Ahmet Baysal böyle bir isim tartışması içinde isminin geçmesinin kesinlikle yanlış olacağını ifade ederek;

 

“Nasıl olurda ben Necip Fazıl Kısakürek gibi bir mümtaz şahsiyetimizin yerini almak isterim. Ben bunu asla kabul edemem. Nede başka yere ismimi versinler. Ne olur siyasiler böyle şeylere karışmasınlar. Beni üzer. Hele Necip Fasıl Kısakürek isminin yerinde yer almam.

 

Ben teşekkür ediyorum ismimin güzel bir yere verilmek istenmesini ama bende tamamen aksi tesir yapar. Lüzumu yok. Hele ben amcamdan sonra Bolu’da bir Ahmet Baysal olarak anılmak istemiyorum. Bolu’da İzzet Baysal anılsın yeter. Verecekleri isim varsa ona versinler.

 

Necip Fazıl Kısakürek tarihimizde şair olarak güzel yer almış bir isim. Ben nasıl olurda böyle bir şeyi kabul edebilirim. Bu beni bilhassa üzer. Mesela benim haberim olmadan böyle bir karar alınmış olsaydı ben ‘hemen kaldırın bunu’ derdim” diyerek son noktayı koydu. ÖZEL HABER : CANER GÜNGÖR

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Erdoğan  (04.10.2019 17:12:26)

  Ufku geniş şahsiyetlerin hali budur işte! Ahmet Baysal a sevgi ve muhabbetle...

 • Bol ULUĞ  (04.10.2019 13:59:31)

  Golü yedin mi Tancuuuuuu.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit