• resmi ilanlar

21 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştı

2019-10-07 11:00:12

“BOLU'DA ENGELLERİ KALDIRMAK ADINA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

 

Bolu Belediyesi tarafından 21 tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara dağıtıldı. Tekerlekli sandalyelerin dağıtımında konuşan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir, “Bolu’da engelleri kaldırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. 21 tane daha tekerlekli sandalyeyi bugün itibari ile ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ / Sefa GÜNAY

Bolu Belediyesi İmarethanesi’nde gerçekleşen törende 21 ihtiyaç sahibi vatandaşa, tekerlekli sandalyeleri dağıtıldı. Gerçekleşen törene Bolu Belediye Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir ve vatandaşlar katıldı.

“BOLU’DA ENGELLE KARŞILAŞAN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEĞİZ”

Tekerlekli sandalye dağıtımında konuşan Başkanlık Sözcüsü Rasim Özdemir yaptığı açıklamada, “Biz seçimin hemen ardından Bolu’da engelleri kaldırmak adına başlattığımız ilk projelerden bir tanesi, başkan ve başkan yardımcılarına gelen çiçeklerin açık arttırma ile satılıp engelli vatandaşlarımıza araç almak olmuştu. Çiçeklerimizi ihale ile satmıştık. Buradan yaklaşık 140 bin TL gibi bir gelir elde ederek, 18 tane akülü araç almış ve engelli bireylere teslim etmiştik. Bolu’da engelleri kaldırmak adına çalışmalarımız devam ediyor. 21 tane daha tekerlekli sandalyeyi bugün itibari ile ihtiyaç sahiplerine teslim ediyoruz. Bunları yaparken de sosyal belediyecilik anlayışına ne kadar önem verdiğimizi gösterdiğimizi düşünüyorum. Biz, Bolu’da engelle karşılaşan engelli vatandaşlarımızın mağduriyetini gidereceğiz. Tabi şu yanlış anlaşılmalar olabiliyor, burada gelip talepler oluyor. Biz sadece gerekli bir rapor var, bunlara sahip kişilere yardımcı olabiliyoruz. Doktor onayından geçtikten sonra elimizden bulunan imkanlar doğrultusunda verebiliyoruz” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN KULLANABİLECEĞİ YOLLAR YAPMAK”

Önceliklerinin engelli vatandaşlara rahat kullanabilecekleri yollar yapmak olduğunu söyleyen Özdemir, “Engelli vatandaşlarımıza sadece tekerlekli sandalye dağıtarak değil aynı zamanda onların yaşamını kolaylaştıracak çalışmalar yaparak da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bundan sonra ki yol çalışmalarımız içerisinde önceliğimiz engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği yollar yapmak. Bununla ilgili son yaptığımız çalışmalarda bunu başlattık. Aynı zamanda bisiklet yollarımız, kaldırımlarımız daha düzgün ama engelli vatandaşlarımız ile ilgili çalışmalarımız daha düzenli hale geliyor” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından ihtiyaç sahibi 21 vatandaşa tekerlekli sandalyeleri verildi. Vatandaşlar, Özdemir’e teşekkür ettikten sonra beraber fotoğraf çekildiler.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit