• resmi ilanlar

AMATÖR SPOR HAFTASI START ALDI

2019-10-07 10:00:06

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yıl ortaklaşa planlanan Amatör Spor Haftası 07,14 Ekim tarihleri arasında tüm Türkiye'de farklı etkinliklerle başladı.

 

Haber; Sefa GÜNAY/ Erol DEĞİRMENCi

Amatör Spor Haftası ilimizde Belediye binası önünden – Anıtpark’a kadar yapılan bando eşliğinde ki yürüyüş ile başladı. Anıtpark da düzenlenen törenle start alan Amatör Spor Haftası etkinliklerine Bolu Belediye Başkan Yardımcı Rasim Özdemir, Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkaya, ASFK Başkanı Zekeriya Gökmen, şube müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve sporcular katıldı.

 

Anıt Park’taki tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Tören Halk oyunu gösterisi ve jimnastik gösterisinin ardından sona erdi.

 

“SİZLER BİZİM İSTİKBALİMİZSİNİZ”

Düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Şerafettin Çilkaya; “Gelişen dünya ve artan genç nüfusumuzu dikkate aldığımızda gençliğimizin milli, manevi ve sporsal anlamda gelişimlerine katkı sağlamak ve onları her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak gayesinde olan ve ismini gençliğimizden alan bakanlığımızın bir neferi olmaktan gurur duymaktayım. Ülkemizdeki gelişmelere baktığımızda geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz üzerinde çok çirkin oyunlar oynanmaktadır. Bu gelişmeler bizleri çok ciddi derecede üzmekte ve kaygılandırmaktadır. Bu sebepledir ki kuruluş amacı genliğimize hizmet etmek olan bakanlığımızın ne kadar büyük misyon yüklendiğini müşahede etmekteyiz. Bizler şunu biliyoruz ki geleciğimizin teminatı olan gençlerimizin ve onların kişisel ve onların manevi gelişimi bizler için çok önemlidir. Çünkü şanı ve şerefiyle ün kazanmış tarihimize baktığımızda henüz 20 yaşındayken çağ kapatıp yeni bir çağ açan ve bu gün tüm dünyanın gözünün üzerinde olduğu İstanbul’u fetih ederek peygamber övgüsüne layık olmuş Fatih Sultan Mehmet gibi ülkemiz düşman işgalindeyken ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum diyen vatan sevdalısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi ve kurtuluş savaşında cepheye giden daha ömrünün baharından 14,15 yaşlarında binlerce gençlerimizin vatan, bayrak ve ezan gibi değerler için canlarını feda ettiğini biliyoruz. Bu yüzden ecdadımız unutmamalı ve onların yolundan aynı azimle aynı kararlılıkla yolumuza devam etmeliyiz. Sizler bizim istikbalimizsiniz, sizlerin zeki ahlaklı bireyler olarak spor müsabakalarında bayrağımızı göklere çektirmeniz ülkemiz vatandaşları için büyük önem taşımaktadır.  Mevcut ve yapımı tamamlanacak tesislerimizin siz sporcularla dolması ve spor ailemize yeni arkadaşlarımızın katılması en büyük beklentimizdir. Amatör spor faaliyetleri hakkında farkındalık yaratılması ve ilimizde faaliyet bulunduğumuz farklı spor dallarının tanıtılmalarının yapılması amacıyla ASFK Bolu başkanlığı ile birlikte bir hafta boyunca devam edecek olan spor müsabakalarımıza ve 14 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 11:00 da 17 Temmuz spor salonunda yapılacak olan yılın enleri ödül törenimizde tüm Bolu halkını aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı ifade ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit