• resmi ilanlar

Bolu Tüneli hakkında flaş açıklama

2019-10-07 11:00:14

“YERİ YANLIŞ”

 

Bir televizyon programında İstanbul’da meydana gelen deprem hakkında konuşan YTÜ Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy, Bolu Dağı Tüneli’nin yerinin yanlış olduğunu söyledi.

 

Geçtiğimiz gün bir televizyon kanalının 7. Gün programında Pınar Işık Ardor’un konuğu olan Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Şükrü Ersoy, geçtiğimiz hafta İstanbul’da meydana gelen 5.8’lik deprem sonrası korkutan bir açıklama yaptı. Ersoy, “İstanbul şimdiye kadar tarihsel depremlerin hepsini merkezi kesiminde yaşadı. Merkezi kesim, Türkiye’nin en sağlam kayaçlarından oluşuyor. Artık, insanlar ve yapı stoku genişledi. Biz çürük zeminlere kaydık. Gelecekteki depremler daha çok yıkıcı olacak ve bizi geçmişten daha çok etkileyecektir. Bu gerçeği kabul edip, buna göre hazırlanmamız gerekiyor. Geçmişteki depremleri en sağlam zeminlerde yaşadık ama artık öyle değil” dedi.

“BOLU TÜNELİ’NİN YERİ YANLIŞ”

Kocaeli ve Düzce depremlerinin 3 ay arayla olduğunu anımsatan Ersoy, “Bunlar aynı fay üzerindeydi. Gerilimin bir ucu Marmara’ya taşındı bir ucu da Bolu’da. Yani biz Marmara’da deprem beklerken gerilimin diğer ucunun Bolu’da olduğunu unutmayalım. Çünkü Kocaeli depremi olduğunda herkes Marmara’da bekledi, Düzce’ye doğru kaydı. Şimdi yine Bolu tarafında bir gerilim olabilir teorik olarak” dedi. Gerilim uçlarının her zaman gelecek depremlere gebe olduğuna dikkat çeken Şükrü Ersoy, “Fay hattının üstüne ev de yapılmaz viyadük de yapılmaz. Bolu Tüneli’nin yeri yanlış. Yer seçimine dikkat etmek gerekir” diye konuştu. akşam

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • Aydin  (08.10.2019 20:26:32)

  O şimdi söylenir sür eşeği Niğde bora

 • N.ayvaz  (07.10.2019 21:24:55)

  Sayın hocam,bolu dağı tüneline itirazınızı anlıyorum.Bu itirazınızı tünel projelendirildiğinde de yaptınızmı merak ediyorum.!

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit