• resmi ilanlar

4 bin TL'lik Televizyonu bin TL'ye almaya çalışınca dolandırıldı

2019-10-08 11:00:06

İNTERNETTE GÖRDÜĞÜNÜZ HER İLANA İNANMAYIN!

Bolu’da bir sosyal medya sitesinde gördüğü satılık televizyon ilanı için almaya çalışıp sonra da bin TL dolandırılan S.C., “Efendim bazen ağır ceza reisi bile dolandırılıyor” dedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay, geçtiğimiz aylarda Bolu’da meydana geldi. Sosyal medya hesabında piyasa değeri 4 bin TL olan bir televizyonun bin TL’ye satıldığını gören S.C., satın almak için site sahipleri ile konuşmaya başladı. Ödemenin önden istenmesi üzerine parayı yollayan S.C. kısa bir süre sonra dolandırıldığını anlayarak polise başvurdu.

“AĞIR CEZA REİSİ BİLE DOLANDIRILIYOR”

Olayın bugün Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında müşteki S.C., hakim karşısına çıktı. Yaşananları anlatan S.C., “Sosyal medya hesabımda dolaşırken ünlü bir markanın televizyonun bin TL’ye satıldığını gördüm. Siteye tıkladığımda ‘İthalatçı firma güvencesiyle’ ibaresini de görünce inandım. Daha sonra almak için başvuru yaptım. Bana önce ödemeyi yapmam gerektiğini söylediler. Ben de yapmayacağımı ve daha önce internetten alışveriş yaptığımı söyledim. Bunun üzerine bir avukattan mesaj geldi. Evinize 2 bin 500 TL’lik icra yollarız yazmışlar. Ben de inandım. Daha sonra bir kez daha arayıp paranın hesaba geçmediğini söyledi. Bunun üzerine ben de polise başvurdum. Şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme başkanı ise bu sözlerin üzerine “Ticaret yapmışsındır. Malı almayabilirsin bunun için icra gelir mi?” diye sordu.

Müşteki S.C. de, “Efendim, ağır ceza reisi bile dolandırılıyor” dedi.

Mahkeme heyeti sanığın dinlenmesi için duruşmayı 5 Aralık 2019 tarihine erteledi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit