• resmi ilanlar

Etme bulma dünyası…

2019-10-08 11:00:10

ÖLDÜRDÜĞÜ ADAMIN ANNESİNİ TESELLİ EDEN SANIK KANSER OLDU

2016 yılının Şubat ayında Erhan Gümüş’ü öldürüp gömdükten sonra yakalanmadan önce maktulün annesini teselli etmek için cenaze evine giden Ömür Baltaoğlu, “Yaygın Kanser” teşhisi konulması üzerine tahliyesini istedi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay, 2 Şubat 2016 yılında meydana geldi. Ailesi ile beraber yaşayan Paşaköy Mahallesi’ndeki evinden ayrıldıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Erhan Gümüş’ün 21 gün sonra cansız bedeni Çakmaklar Çamlığı’ndaki ormanlık alanda toprağa gömülü şekilde bulunmuştu. Olayla ilgili gözaltına alınan Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu, Ömer Şancı daha sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

3 sanık 5 Mayıs 2017 tarihinde karar duruşması için hakim karşısına çıkmıştı. Mahkeme heyeti sanıklara kasten adam öldürme ‘suçundan ağırlaştırılmış müebbet’, ‘hürriyeti tahdit’ suçundan 6'şar yıl hapis cezası ile Gökhan Çakır'a da ayrıca ‘iftira’ suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezası vermişti.

TEKRAR HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Olayın ardından geçen 3 yıldan sonra, 3 sanık tekrar Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, Gümüş’ün sanıkların iddia ettiğinin aksine zehirlenerek değil, yaşanan olayda aldığı darbelere bağlı olarak hayatını kaybettiğine dair raporu okudu.

UTANMADAN ERHAN’IN ANNESİNİ TESELLİ ETMİŞTİ

Cinayetin 2017 yılı 23 Mart tarihindeki duruşmada ise Ömür Baltaoğlu hakkında kan donduran bir gelişme yaşanmıştı. Duruşmada konuşan Erhan Gümüş’ün annesi Güllü Gümüş, Ömür Baltaoğlu’nun cinayetten sonra evine gelip kendisini teselli etmeye çalıştığını söyleyerek, “Oğlum kaybolduktan 1 hafta sonra Ömür Baltaoğlu, eşi ve engelli çocuğunu alıp bizim bahçeye geldi. Bana, ‘Abla üzülme. Erhan terminale gelirse ben hemen tutup onu sana getiririm’ dedi.” ifadelerini kullanmıştı.

“HAPİSHANEDE TEDAVİ OLMA ŞANSIM YOK”

Raporun okunmasının ardından mahkeme heyeti savunmalarını yapmaları için sanıklara söz verdi. Kanser hastası olduğunu ve hastalığın vücudunun tamamına yayıldığını söyleyen Ömür Baltaoğlu, hapishanede tedavi olma şansının olmadığını ifade ederek, “Ankara’da filmim çekildi. Oradaki doktorlar tarafından bana ‘Yaygın Kanser’ teşhisi konuldu. Bütün vücuduma yayılmış hastalık. Hapishanede tedavi olma şansım yok. Tahliyemi talep ederim” dedi.

3 SAYFALIK SAVUNMA VERDİ

Ömür Baltaoğlu’nun ardından konuşan Ömer Şancı ise olayda bir suçunun olmadığını söyleyerek, “Bunların ikisi öldürdü daha sonra da gömdüler. Benim olayla ilgili bir eylemim olmadı. Beraatimi talep ederim” şeklinde kendini savundu.

Ömer Şancı’nın ardından savunmasını yapan Gökhan Çakır da beraatini talep etti.

YAZI BEKLENECEK

Sanıkların savunmalarının ardından savcı, sanıkların tutukluluk halinin devamını talep etti. Mahkeme heyeti verdiği karar da ise Ömür Baltacıoğlu’nun sağlık durumu ile ilgili gerekli yazıların gelmesini beklemek için duruşmayı 19 Kasım 2019 tarihine ertelerken, tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit