• resmi ilanlar

HOŞ GELDİNİZ GELECEĞİN GAZETECİLERİ

2019-10-09 11:00:06

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümünü kazanan birinci sınıf öğrencilerine oryantasyon eğitimi düzenlendi.

İlk mezunlarını 2018-2019 akademik yılında veren İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü, birinci sınıf öğrencilerine Üniversite ve bölüme uyum sürecini hızlandırmak, devam durumu, ders geçme gibi müfredat bilgileri; Erasmus, Farabi ve Mevlana öğrenci değişim programları; kütüphanenin etkin kullanımı konuları hakkında bilgi vermek; fakülte ve bölümün akademik ve idari kadrosunu tanıtmak amacıyla İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda Oryantasyon Programı düzenlendi.

 

 

Gazetecilik Bölüm Başkanı aynı zamanda Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Selami Özsoy’un katıldığı program, Üniversite tanıtım filminin izlenmesinin ardından Arş. Gör. Dr. Arzu Kalafat Çat’ın sunumuyla devam etti. Öğrenciler, Merhum İzzet Baysal’ın hayatını ilgiyle dinlediler. Sunum sonunda Gazetecilik Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Rengim Sine Nazlı, öğrencilere Gazetecilik Mesleği hakkında genel bir konuşma yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Sine Nazlı yaptığı konuşmada şunları söyledi; “ 4 yıllık eğitim hayatınız boyunca sizleri zorlu bir yolculuk bekliyor. Bu yolda başarılı olmak için azimle, yılmadan çalışmanız gerekli. Çünkü iyi bir gazeteci topluma faydalı olabilmek adına bilgili ve donanımlı olmayı kendine düstur edinmeli. Bolu gibi doğası, tabiatı güzel bir şehirde öğrenim görmek sizler için büyük bir artı. Boş zamanlarınızda şehri gezebilirsiniz. Geleceğin önemli gazetecilerinin içinde isminizin yer alması sadece sizin gayretinize bağlı. Bu süreçte bizler elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Hepiniz Fakültenize hoş geldiniz” şeklide konuştu. Program fotoğraf çekimi ile son buldu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit