• resmi ilanlar

ÜLKÜCÜLERDEN KAHRUMAN HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

2019-10-09 11:00:16

Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, CHP'li Meclis Üyesi Resmiye Kahruman'ın Facebook üzerinden Devlet Bahçeli'ye yönelik yapmış olduğu paylaşımlardan dolayı adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu.

Haber; Sefa GÜNAY

Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül, CHP’li Meclis Üyesi Resmiye Kahruman’ın sosyal medya  aracı Facebook üzerinden 27.05.2019, 21.06.2019 tarihleri arasında Devlet Bahçeli’ye yönelik yapmış olduğu paylaşımlardan dolayı adliyeye giderek  siyasi parti liderine, devlet büyüğüne ve kamu görevlisine hakaret sucundan suç duyurusunda bulundu.

BU KONUDA DA TÜRK ADALETİNE GÜVENİYORUZ”

Adliye önünde basın açıklaması yapan Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül;  Dün Bolu Belediyesi’nde bir provakasyonla karşı karşıya kaldık. Bolu Belediyesi CHP meclis üyesi Resmiye Kahruman hanımefendinin bu ülkenin cumhurbaşkanına, milliyetçi hareketin lideri, ülkücü hareketin yegane temsilcisi liderim Dr. Devlet Bahçeli’ye ithafen sosyal medyasında ahlaksızca paylaşımlarından dolayı dün Bolu Belediyesi meclis toplantısı halka açık olmasına rağmen katılmak istedik. Ancak burada çeşitli engellemelerle karşı karşıya kaldık. Hatta bir provakasyonla bile karşı karşıya kaldık diyebiliriz. Devlet memuru zabıta arkadaşları ülkücü hareketin üzerine göndererek bizleri çeşitli olumsuz eylemler içine sokmaya çalışanlara bugüne kadar prim vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz. Dün yapmış olduğumuz demokratik eylemin ardından bugün de CHP Belediye meclis üyesi Resmiye Kahruman hakkında avukatımızla beraber yasal işlemlerin başlatılması üzerine Bolu Adliyesi’ne gelip başvurumuzu yapmak için toplandık. Bizler bugün en büyük demokratik hakkımızı kullanıyor, kendisini devlet büyüklerine hakaretten suç duyurusunda bulunuyoruz. Sosyal medya paylaşımları açık ve nettir. Bu konuda da Türk adaletine güveniyoruz. Gereğinin yapılacağından da şüphemiz yoktur.Tüm Türkiye ve Bolu halkı şunu iyi bilmelidir. Var olmaya da devam edecektir. Siz kendi annenize babanıza nasıl sahip çıkıyorsanız milyonlarca ülkücüde kendi öz babası saydığı liderimiz Devlet Bahçeliye sahip çıkacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi bunun bedelini muhakkak ödeyecektir.  Bu saatten sonra gelen özrün hükmü yoktur. En kısa zamanda istifanın açıklanmasını rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit