• resmi ilanlar

BİNA YÜKSELMEDEN DEKANI BELLİ OLDU

2019-10-15 12:56:31

Bolu'da yıllardır beklenen ve sonunda yapımına başlanan BAİBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı geçici olarak, üniversitenin rektörü olan Prof. Dr. Mustafa Alişarlı oldu.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

 

Bolu’da kamuoyu tarafından uzun yıllardır yapılması istenilen BAİBÜ Hukuk Fakültesi için geçtiğimiz aylarda resmi girişimler yapılarak ihaleye çıkıldı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından ise kazanan firma, geçtiğimiz günlerde resmi olmayan bir törenle fakülte binasının yapımına başladı. Binanın ise 4 yıl sonunda bitmesi bekleniyor.

BİNA YÜKSELMEDEN DEKAN BELLİ OLDU

Binanın yapımına devam edilirken, Hukuk Fakültesi’nin dekanı da belli oldu. Edinilen bilgiye göre, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı fakülteye kendisini dekan olarak atadı. Geçici bir süre olarak fakültenin dekanlığını yürütecek olan Prof. Dr. Alişarlı’nın, fakülte içinde görev yapacak olan akademisyenleri getirmesi bekleniyor.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Rektör Alişarlı’nın kendini dekan olarak atamasına ise çeşitli tepkiler geldi. Alişarlı’nın bir hukukçu olmadığı gerekçe gösterilerek yapılan tepkilerde, bu alanla ilgili olan birinin dekan olarak en kısa zamanda ataması istendi.

 

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Mustafa özlü  (15.10.2019 18:34:10)

  Tarım orman bakanı veteriner hekim mi ziraat mühendisimi orman mühendisi mi? Ne bu çifte standart. Geçici fiyor. Kadro oluşunca sahibine tevdi edecek

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit