• resmi ilanlar

Özel İdare bütçesini belirliyor

2019-11-01 11:00:10

Kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe görüşmelerinin de yapılacağı İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantıları Pazartesi günü başlıyor. Ay boyunca devam edecek toplantılarda 2020 yılının bütçesi belirlenmiş olacak. 2019 yılında 70 milyon 455 bin 750 TL bütçeye sahip Özel İdare'nin, yapılan görüşmeler sonrası 2020 yılı bütçesinin yaklaşık 75 milyon lira olması bekleniyor.

İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantıları Pazartesi günü başlıyor. Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşecek olan toplantıların ilk haftasında Bolu ve ilçeleri ile alakalı gündem maddeleri ele alınacak. Daha sonra ay sonuna kadar devam edecek toplantılarda kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe talepleri ele alınacak ve 2020 yılının bütçesi belirlenecek.

Toplantıların Pazartesi günü başlayacak ilk oturumunda İl Özel İdaresinin 2020 Mali Yılı Gelir – Gider Bütçesi ile 2020 Mali Yılı performans programı görüşülecek. Salı günü ise meclis üyeleri mülkiyeti İl Özel İdaresine ait merkez ve ilçelerde bulunan dükkanların kira sürelerinin 1 yıl müddetle uzatılması talebini ele alacak. Ardından Merkez İlçe, Köylere Hizmet Götürme Birliğine ödenek aktarılmasına dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek rapor karara bağlanacak.

Kasım Ayı toplantılarının Çarşamba günü gerçekleşecek oturumunda ise İl Genel Meclisinin her ay yaptığı toplantıların başlangıç oturumunda ve diğer önemli günlerinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizin ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizin anılması adına saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına dair Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen rapor görüşülüp karar bağlanacak.

İl Özel İdaresinin ortağı bulunduğu Bolu İli Katı Atık Bertaraf Tesisleri Kurma ve İşletme Birliği (BEKAP) çalışmalarının hangi aşamada olduğu ve kurulacak tesissin ne zaman faaliyete geçeceğine dair Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek raporun da Perşembe günü görüşüleceği toplantıların Cuma oturumunda ise İlimiz Yeniçağa İlçesi, Merkez Mahallesi, Asilbey mevkiinde üzerinde Şair Dertli İlkokulu binasının bulunduğu mülkiyeti Yeniçağa Belediyesine ait yol artığı konumundaki 5 adet parselin bedelsiz olarak İl Özel İdaresi adına devir edilmesine dair İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelecek raporlar ele alındıktan sonra Göynük İlçesi, Karacalar Köyü hudutlarında tapunun 101 ada 34,35,36,47,48 ve 49 parsel nosunda Kayıtlı taşınmaz için hazırlanan tarım ve hayvancılık amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ile 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanmasına dair İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelecek raporun görüşülüp karara bağlanacak.

Ay sonuna kadar devam edecek İl Genel Meclisi Kasım Ayı toplantıların diğer günlerinde ise kamu kurum ve kuruluşlarının bütçe talepleri ele alınacak. Elif Erdoğan

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit