• resmi ilanlar

İHIMSS 2019 Avrasya Konferans Programı

2019-11-03 11:00:01

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Sağlık Bakanlığı tarafından İstanbul'da düzenlenen HIMSS 2019 Avrasya Konferans Programına katılarak Bolu İlinde sağlık alanındaki gelişmeleri anlattı.

Asya, Avrupa ve Afrika ülkelerini kapsayan uluslararası bir etkinlik olan HIMSS’19 Avrasya Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarına Türkiye’deki en iyi uygulama örnekleri olan illerden biri olan Bolu adına, konuşmacı olarak davet edilen Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, sağlık alanında dijitalleşme ve tasarruf konularında yapılan uygulamaları dile getirerek diğer sağlık kuruluşlarına örnek olabilecek süreci aktarıp ilimizin adını uluslararası boyutta duyurdu.

 

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Fuarı kapsamında Dijital Hastane, E-Sağlık, sağlıkta akıllı sistemler ve teknolojiler, sağlık bilişimi alanında ileri uygulamalar, yeni teknolojiler ile Bolu ilinin değerlendirmesini ve dijital süreçleri ile ilgili olarak Demirkol, “Elektronik Sağlık Kaydı Kullanılabilirliği Verimliliği ve Memnuniyeti Nasıl Artırıyor?” konulu sunumuyla dikkat çekti. Demirkol; “Verimlilik, tasarruf ve dijitalleşme alanında ilimize kazandırabileceğimiz ne varsa çabamız bu yöndedir.” diyerek çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Elif Erdoğan

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit