• resmi ilanlar

ŞEHİDİMİZ İÇİN MEVLİD DÜZENLENDİ

2019-11-04 11:00:07

Şemdinli'de geçirdiği trafik kazası için şehit düşen Yüzbaşı Burak Bilen adına ailesi tarafından düzenlenen mevlide Bolu 2'nci Komando Tugayı askerleri, Jandarma görevlileri, sivil toplum kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Hakkari 34’üncü Hudut Tugay Komutanlığında Merkez Komutanı olarak görev yapan 36 yaşındaki Yüzbaşı Burak Bilen, Şemdinli Şehitleri için düzenlenen törenden dönerken otomobilinin şarampole devrilmesi sonucu şehit olmuş, cenazesi helikopterle Bolu’ya getirilerek büyük bir tören ile toprağa verilmişti.

 

Ailesi tarafından okutulan Mevlid-i Şerife Bolu Emekli Subaylar Dernek Başkanı E.P.Kd.Bnb. Ahmet Şerafettin Yamaner, 2 nci Komando Tugayından Bnb. Adem Şimşek, İl Jandarma Komutanlığından Subay, Astsubay ve Uzman Çavuşlar katıldı. Müftü Orhan Genç’in şehitlik üzerine yaptığı güzel konuşma sonunda okunan Kuran ve Mevlid-i Şerifin ardından emekli Yalova Müftüsü Mustafa Üskülüp’lü de duasını yaptı.

 

Bolu Emekli Subaylar Dernek Başkanı E.P.Kd.Bnb. Ahmet Şerafettin Yamaner konu hakkında yaptığı açıklamada, “Duada özellikle Şehitlik, Şehit Ailesi, Şehit Yzb. Burak Bilen ve Yurdumuzu düşmanlardan kurtarıp bizlere emanet eden büyük önder en büyük Komutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’den bahsedilmesi hepimizi mutlu etmiştir. Bilindiği gibi Diyanet İşleri Başkanlığı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 1924 yılında aydın din adamları yetiştirmek için kurulmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığının ilk başkanı da Ankara Müftüsü Aydın Börekçi olmuştur. Bolulu vatandaşlarımızın katılımı, yakınlarının ve askerlerin bulunduğu şehidimizi anma gününde Mevlid-i Şerif Hocalarımızın güzel sesleri ile daha da etkileyici olmuştur. Şehidin babası Yakup BİLEN, annesi Nurhayat Hanım, Şehidin kardeşi ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Bizleri memnun eden diğer bir konuda; Beşkavaklar Mahallesinde açılan Aile Sağlık Merkezinin adına ŞEHİT YÜZBAŞI BURAK BİLEN  AİLE SAĞLIK MERKEZİ adının verilmiş olmasıydı. Bu ismin verilmesini sağlayan tüm yetkili ve görevlileri de candan kutluyorum. Bu Vatan için canlarını veren başta Yurdumuzun Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve Silah Arkadaşları olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi Minnet ve Şükranla anarken yaşayan Gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit