• resmi ilanlar

Ahmet Baysal'ın isteğine jet onay

2019-11-26 11:00:18

TOP MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE

 

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Baysal’ın “Eşim adına anaokulu yaptırmak istiyorum” sözleri üzerine Bolu Belediye Meclisi’nde oy birliği ile alınan kararla okul için arazi tahsis edildi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumu, Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda, Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yönetiminde gerçekleşti. Belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan meclis toplantısında Bolu Belediyesi’nin 2020 yılı bütçesi belli olurken, İmar Komisyonu’ndan gelen maddeler meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

 

AHMET BAYSAL’IN İSTEĞİ HEMEN YERİNE GETİRİLDİ

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerinde İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Baysal, “Şunu da ümitle bekliyorum; bu yaşıma geldim artık imkânlarım nispeten azaldı. Neredeyse Emekli maaşına kadar düştük fakat ufak bir imkânım var. Belediye Başkanım da Yardımcı olursa ve bir arsa bulunursa ben de sağlığımda eşim adına bir Anaokulu yaptırmak istiyorum" sözleri ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a seslenmişti.

Bu sözlerin üzerine Başkan Özcan konu ile ilgili belediye meclisinde harekete geçti. Masal Park’ın 2 kilometre batısında bulunan arsayı İmar Komisyonu’ndan gelen rapor doğrultusunda anaokulu alanına çevrilmesini isteyen Başkan Özcan, bu arsayı Ahmet Baysal’ın isteği için kullanacaklarını söyledi. İmar Komisyonu teklifi meclis üyelerinin oy birliği ile geçti.

SIRA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE

Teklifin oy birliği ile onaylamasının ardından gözler İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çevrildi. Arsanın uygunluğu ve gerekli diğer resmi işlemler İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanmasının ardından anaokulunun yapımına başlanacak.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit