• resmi ilanlar

Acil servisinde “Yataklı Servis” uygulaması hayata geçti

2019-11-27 11:00:10

UYGULAMA SAYESİNDE HASTANENİN KAPASİTESİ ARTTI

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, artan talep ve yoğunluk sebebiyle oluşan yatak ihtiyacına çözüm için acil servisinde “Yataklı Servis” hizmete başladı. Bu uygulama ile beraber hastane, 30 yatak kapasitesi daha arttırıldı.

 

İl Sağlık Müdürlüğü yönetimi, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir süredir devam yoğunluk için kolları sıvadı. Yoğunluğu azaltmak adına çalışmalarını sürdüren müdürlük yönetimi çareyi acil servisinde “Yataklı Servis” uygulamasında buldu. Geçtiğimiz günlerde başlanan uygulama sayesinde hastanede oluşan yoğunluk azaldı.

Öte yandan başlatılan uygulamayla beraber inme merkezi, uyku test servisi ve ek anjiyo servisi 30 yatak kapasitesi daha arttırıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol, “Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanemizde artan talep ve yoğunluk sebebiyle oluşan yatak ihtiyacına çözüm için Acilde "yataklı servisimiz" hizmete başladı. Böylece inme merkezi, uyku test servisi, ek anjio servisi ile 30 yatak artırılmış oldu. Başhekimimiz Muhammed Nur Öğün ve ekibini tebrik ediyor, hastalarımıza şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit