• resmi ilanlar

Yayla ekmeği coğrafi işaret oluyor

2019-11-27 11:00:07

“KIBRISCIK'IN DEĞERLİ KADINLARINI KUTLUYORUM”

Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman Usta ile Kıbrıscık taşı ve yayla ekmekleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

 

Kıbrıscık Belediye Başkanı Emin Tekemen, geçtiğimiz gün ilçeyi ziyaret eden KOSGEB Bolu İl Müdürü Abdurrahman Usta ile bir araya geldi. KOSGEB İl Müdürü Usta ile ilk olarak kalsedon taşı işleme atölyesini ziyaret etti. Başkan Tekemen, burada Usta’ya Kıbrıscık taşı hakkında bilgiler vererek atölyede üretilen takı ve hediyelik ürünleri tanıttı. Tekemen daha sonra Usta’yla birlikte ilçeye özgü yayla ekmekleri coğrafi işaret çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Tekemen, KOSGEB İl Müdürü Usta’nın ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, “İl KOSGEB Müdürümüz Abdurrahman Beyle Kıbrıscık taşı ve yayla ekmekleri coğrafi işaret çalışmalarını yerinde inceledik. Bu çalışmalarda elini taşın altına koyan Kıbrıscık'ın değerli kadınlarını kutluyorum. Kıbrıscık kadını cesaretidir, çalışkandır. Çıktığımız bu yolda onlarla başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit