• resmi ilanlar

Jandarmalara “Öldürdüm geberesiceyi” demiş

2019-11-28 11:00:12

KARI KOCA DEHŞETİ

Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Gelinuzu köyünde İ.Ç.’yi keserle yaraladıkları iddiası ile hakim karşısına çıkan karı koca Hamdi Ç. ve Türkan Ç . için ifade veren olay günü görevli jandarma ekipleri, kadının kendilerine “Öldürdüm geberesiceyi, gidin arka tarafta yatıyor” dediğini söyledi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

 

Olay, geçtiğimiz yıllarda Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Gelinuzu köyünde meydana geldi. İddiaya göre karı koca olan Hamdi Ç. ve Türkan Ç, adamın abisi olan İ.Ç. ile tartıştı. Kavgaya dönen tartışma sonucunda Türkan Ç., İ.Ç.’nin kafasına keserle vurarak kulağını yardı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri karı kocayı gözaltına alındı.

“KANLAR İÇERİSİNDEYDİ”

Olayın bugün Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasında tutuksuz yargılanan Türkan Ç. ve Hamdi Ç. “Hakaret ve yaralama” suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

Duruşmaya tanık olarak Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtası ile bağlanan ve olay yerine giden Jandarma Uzman Çavuş M.S., “Yaralama ihbarını alınca Gelinözü köyüne hareket ettik. Olay yerine geldiğimizde, ilk olarak Türkan Ç.’yi gördük. Bu kadın yanımıza gelerek; ‘Öldürdüm geberesiceyi, gidin arka tarafta yatıyor’ dedi. Arka tarafa gittiğimizde İsmail Ç., kulağından ağır darbe almıştı ve kanlar içerisindeydi. Mağdur bana yaralı bir şekilde yerde yatarken; ‘Komutanım böyle adam dövülür mü? Baygınken bile ayağımı kırdılar. Beni bu hale ağabeyimin eşi Türkan getirdi. Nacakla bana saldır’ diye ifade kullandı” dedi.

Yine olay günü Mudurnu ilçe Jandarma Komutanlığında asker olarak görev yapan, D.Ş. ile M.H.A.’da o dönemde uzman çavuş M.Z. olay geldiklerini belirterek; “O gün olay yerine geldiğimizde Türkan isimli kadın, onu öldürdüm. Arka tarafa gidin onun bedenini alıp götürün diye ifade kullandı” dediler.

“KENDİ KENDİNE ZARAR VERİP BİZE İFTİRA ATIYOR”

Tanık ifadelerinin ardından konuşan Türkan Ç. ile Kocası Hamdi Ç. ise İ.Ç.’nin kendine zarar vererek iftira attığını belirterek, “Biz böyle bir şey yapmadık. Kendi kendine zarar verip, bize iftira atıyor. Yıllardır hep bizimle uğraşıyor.” dediler.

Duruşma eksik evrakların tamamlanması 30 Ocak 2020 tarihine ertelendi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit