• resmi ilanlar

HEYET ‘MÜEBBET HAPİS' DEDİ

2019-11-29 11:00:15

Yargıtay bozdu mahkemede adalet şaşmadı

Bolu’da zihinsel engelli olan 30 yaşındaki Erhan Gümüş’ü öldürerek ormanlık alana gömen Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu ve Ömer Şancı bir kez daha hâkim karşısına çıktı. Yargıtay’ın bozma kararının ardından 3 sanığa, 2017 yılında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yeniden verildi.

 

Haber: Sefa GÜNAY

 

3 yıl önce engelli Erhan Gömüş, öldürüp toprağa gömen Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu ile Ömer Şancı’ya Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet cezası vermiş, Yargıtay bu cezayı, maktulün özürlülük oranı ve sanıklardan Ömer Şancı’nın cezai ehliyetinin olup olmadığının tespiti nedeniyle davaya bozma kararı vermişti.

 

“BU SUÇU ÖMER İŞLEDİ”

Yargıtay’ın bozma kararının ardından Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu ile Ömer Şancı bir kez daha Bolu 1.Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı.  Mahkeme heyeti önünde son sözleri sorulan Ömür Baltacıoğlu; “Ben işlemediğim suçun cezasını çekiyorum. Tehdit altında işlediğimi söylemiştim. Ama hiçbir şey yapmadım bu suçu Ömer işledi. Tahliyemi istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BENDE VİDEOYA ÇEKTİM BAŞKA EYLEMİM YOK”

Ömer Şancı ise:” Esasen benim hiçbir eylemim yok diğer sanıklar önce dövüp sonra boğazını kestiler. Bende videoya çektim. Savcılığa verecektim beni tehdit ettiler. Benim eylemim yoktur beratımı istiyorum” dedi.

 

“İŞLEMEDİĞİM SUÇTAN İÇERDEYİM”

Son olarak Gökhan Çakır ise:” Ben suçu işleseydim kabul ederdim. Diğer sanıklar işledikleri suçu bana anlattılar. İşlemediğim suçtan içerdeyim. beratımı istiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanıkların son sözlerinin ardından, 3 sanığa "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "hürriyeti tehdit" suçundan 6'şar yıl hapis cezası ile Gökhan Çakır'a da ayrıca "iftira" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

 

Olayın geçmişi

Bolu’da 2 Şubat tarihinde bir otobüs firmasının servis şoförü olan Gökhan Çakır, Belediyede temizlik işçisi Ömer Şancı ve Ömür Baltacıoğlu ile birlikte, kendisine küfür ettiğini iddia ettiği zihinsel engelli Erhan Gümüş'ü aracın bagajına koyup Çakmaklar Çamlığı adı verilen ormanlık alana götürdüler. 3 kişi, vücudunun çeşitli yerlerini çakmakla yaktıkları Erhan Gümüş'ü boğazını keserek öldürdü. 17 gün sonra tekrar olay yerine giden 3 şüpheli arasındaki Ömer Şancı'nın, Erhan Gümüş'ün cesedine cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü. Cesedi gömerek olay yerinden ayrılan 3 kişi, polisin çalışması sonucu yakalandı

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit