• resmi ilanlar

BOLU POLİSİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜNE DARBE

2019-12-02 11:00:12

Teröristleri ülkeye kaçak yollar sokuyorlardı

Bolu’da, geçtiğimiz günlerde tutuklanan DEAŞ üyesi Iraklı karı koca ile irtibatlı oldukları iddiası ile Sakarya’da yakalanan ve terör örgütü üyelerini ülkeye kaçak yollarla soktukları belirlenen 2 şahıs adliyeye sevk edildi.

 

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada, geçtiğimiz günlerde ilimizde yakalanan ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Iraklı karı koca ile irtibatta oldukları öğrenilen 2 şahıs için Sakarya’nın Hendek ilçesinde operasyon düzenledi. Şahısların kaldıkları eve düzenlenen operasyonda çok sayıda doküman, dijital materyal ve yasaklı kitaplar ele geçirildi. Operasyon sonucunda S.Ş. (33), H.İ.Ö. (46) ifadeleri alınmak üzere Bolu’ya getirildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 2 şahıs adliyeye sevk edildi. Öte yandan şahıslarında Irak ve Suriye’de bulunan DEAŞ terör örgütü üyelerinin ülkeye kaçak yollarla girmelerini ve ülke içerisinde faaliyetlerde bulunmalarında rol oynadıkları öğrenildi. Erol Değirmenci

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit