• resmi ilanlar

BAŞKAN ÖZCAN'DAN KADIN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKLAMASI

2019-12-04 11:00:10

Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan, belediyede ikisi memur ikisi de seçilmiş dört başkan yardımcısı olduğunu hatırlatarak, “Bir tane kadın başkan yardımcısı gerekiyor. Kadın başkan yardımcısını Bolu dışından düşünmüyorum. Şu an kafamda netleşmiş bir isim yok” dedi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin “Cemiyet Sohbetleri’ programına konuk olan Başkan Özcan, belediye başkan yardımcılığı görevine bir kadın atayacaklarını belirterek, “Bizim altı başkan yardımcı kadromuz var. 2’si seçilmiş, 4’ü memur olmak zorunda. Şu anda 2 memur başkan yardımcısı, 2 tane seçilmiş başkan yardımcısı var. Bir tane kadın başkan yardımcısı gerekiyor. Ama dediğimiz gibi biraz ince eleyip sık dokuyoruz. Burada hem temsil kabiliyetinin olması lazım hem de çalışkan olması lazım. Benim birinci kriterim bu. Çalışkan olmayan insan ile ben çalışamıyorum. Kadın başkan yardımcısını Bolu dışından düşünmüyorum. Şu an kafamda netleşmiş bir isim yok. Ama kadın başkan yardımcısı bir tane de olabilir, iki tane de olabilir” şeklinde konuştu.

 

Beşinci başkan yardımcısı hakkını da kullanacağını açıklayan Başkan Özcan, “Geri kalan iki hakkımızı kadın başkan yardımcısı olarak kullanabiliriz. Tamamını kullanmayabilirim ama beşinci hakkımızı kullanacağız. Mevcut başkan yardımcılarımızdan değiştirmeyi düşündüğüm yok. Dolayısıyla beş olacak ama belki altıncı hakkımızı da kullanabiliriz. Kafamda alternatifler var. Ama şu anda netleşen bir şey yok. Başkan yardımcısı işi hassas bir iş. Alaaddin Yılmaz geçen dönem çok başkan yardımcısı değiştirdi. ‘Kaç başkan yardımcısı ile çalıştınız?’ sorusuna Alaaddin Bey cevap veremez. Ben görevimin sonunda bunun cevabını verebilmek istiyorum. Ben 15 yıl sonra 7 başkan yardımcısı ile çalıştım diyebilmek istiyorum.”BGC

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit