• resmi ilanlar

Tüm Türkiye bu definecileri konuşmuştu

2019-12-05 11:00:09

BİRİ GÖREVE DÖNDÜ, BİRİ EMEKLİ OLDU

 

Bolu’da gizli görevde olduklarını söyleyerek kaçak kazı yapıp, define arayan Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Keskin, Sinop’ta göreve başladı. Ankara Jandarma Komutanlığı'nda istihbaratçı albay Kadri Yörür ise emekliliğe ayrıldı.

Olay, Nisan ayında Bolu’da meydana geldi. İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik’i ziyaret eden Ankara Jandarma Komutanlığı'nda istihbaratçı albay Kadri Yörür, Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Keskin, gizli bir görev için geldiklerini ve kazı yapacaklarını söyledi. Durumdan şüphelenen Çelik ise olayı Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Güney Felakettin Köyü’nde kaçak kazı yapan Yörür, Keskin ve beraberindeki ekip kazı alanına yapılan baskın sonucunda gözaltına alındı. Yapılan sorgulama sonucunda Keskin ve Yörür ile arkadaşları Hasan Karagöz, Faruk Erol ve Hasan Sezer Çelebi tutuklandı. Kazıda çalışan 11 işçi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

HAPİS CEZALARI İSTENDİ

Bolu Cumhuriyet Savcısı İsmail Hakkı Özcan tarafından hazırlanan iddianamede, 16 şüpheli için "mala zarar vermek" ve "kültür varlıklarını bulmak amacıyla izinsiz olarak kazı veya sondaj yapmak" suçlamaları ile hapis cezaları istendi.

Tahliye olan Albay Kadri Yörür emekli olarak meslekten ayrılırken, idari olarak açığa alınan Metin Kesin ise Sinop İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde tekrar göreve başladı. Erol DEĞİRMENCİ

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit