• resmi ilanlar

SAĞLIK BİLİMLERİ ÖĞRENCİLERİ, SAĞLIKLI VE DENGELİ BESLENME EĞİTİMİ VERİYOR

2019-12-05 11:00:02

B.A.İ.B.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğrencileri ve Öğretim görevlisi Fatma Ayhan yönetiminde Bolu Atatürk İlkokulu'nda “Sağlık ve Doğru Beslenme” konulu eğitim verildi.

Eğitime ders anlatan üniversiteli öğrenciler Vade Tuğçe Orun, Ceren Kaleözü, Kübra Şahin, Elif Nur Tükel, Betül Ermutlu, Altınay Arslan, İsmail Uslu , Fuat Özkaraca, Furkan Cıtlık katıldı. Ayrıca bu fakülteden diğer bölüm öğrencilerinden de 10 öğrenci izledi. Bu eğitimde, sağlık konulu oynatılan Sinema filmindeki karakterlerin, bu eğitimi veren öğrencilerin olması, ilkokul öğrencilerinin bu filmi, filmin karakterleriyle yan yana seyretti. Ayrıca geniş bir hazırlık yapan öğrenciler sunular arasında Barış Manço’nun “Arkadaşım Eşşek” şarkısını palyaçolarla söyleyerek eğlendi. Ayrıca öğrencilere ayran ve mandalina dağıtılarak, doğru beslenmeye dikkat çekildi. Program sonrası Öğretim görevlisi Fatma Ayhan şunları söyledi, “Fakültemizde çok yoğun bir eğitim yapıyoruz. Hastanelere staja gidiyoruz. İnsan hayatında hata yapma lüksümüz yok. Bu ciddiyetle çalışıyoruz. Çalışmalarımızı dosyalıyor, neler yaptığımızı da görüyoruz. Bolu Atatürk İlkokuluna da bu amaçla geldik. Miniklerimize de sağlıklı ve dengeli beslenmeyi anlatıp, sağlıklı bireyler olması için öğrencilerimizle çalışıyoruz. Atatürk İlkokulu yöneticilerine ve öğretmenlerine de çok teşekkür ederiz ” dedi.

Atatürk İlkokulu Müdürü Fuat Bayramoğlu da, “Yurdumuzun değişik yörelerinden, okumak için Bolu’ya gelen ve bir amaç etrafında kümelenen Üniversiteli kardeşlerimizin bu şekilde ulvi hizmetlerinden dolayı onur duydum. Sağlık Bilimleri Fakülte çalışanlarına ve öğrencilerinize teşekkür ederim” dedi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit