• resmi ilanlar

ALAADDİN YILMAZ'A ZİMMET ÇIKTI

2019-12-06 11:00:14

Her ay maaşına eklenmiş!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada memurlara verilen ‘Sosyal Denge Yardımları’ hakkında bilgi verirken, bu yardımları sadece devlet memurlarının aldığını ancak geçtiğimiz 3 dönem Alaaddin Yılmaz ve seçilmiş başkan yardımcılarının maaşlarına da bu yardımın yansıtılması sebebiyle Mülkiye ve Sayıştay müfettişleri tarafından zimmet çıkartıldığını açıkladı.

Haber: Hakan Aydın

Bolu Belediye Meclisi’nde konuşan Tanju Özcan, Sayıştay ve Mülkiye müfettişleri tarafından geçmiş dönemlerle alakalı yapılan incelemelerde Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz ve meclis üyeliğinden başkan yardımcılığı kadrosunda görev yapan isimlere zimmet çıktığını açıkladı. Başkan Özcan, “Sadece devlet memurlarının yararlanması gereken Sosyal Denge Yardımları var. Bu yardımlar aylık olarak devlet memurlarının maaşlarına yansıtılıyor. Ancak bu yardımları seçilmişler alamıyor. Mülkiye ve Sayıştay müfettişleri tarafından yapılan denetimlerde başta Alaaddin Yılmaz ve meclis üyeliği kadrosundan başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan bazı isimlere bu yardımlar verilmemesi gerekirken verilmiş. Bunlar Mülkiye ve Sayıştay müfettişlerinin yaptığı denetimlerde ortaya çıktı. Rapor elimize ulaşınca kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

MAAŞLARA YAKLAŞIK BİN LİRA EKLENMİŞ

Mülkiye ve Sayıştay Müfettişleri tarafından yapılan incelemeler sonrası Sosyal Denge Yardımları’ndan başta Bolu Belediyesi eski başkanı Alaaddin Yılmaz ve meclis üyeliği kadrosundan başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan 5-6 ismin yararlandığı ifade ediliyor. Denetimlerde kişi başı yardımlara aylık maaşlara yaklaşık bin lira olarak ilave edildiği gelen bilgiler arasında. Başkan Yılmaz’a çıkan zimmetin 150 bin liranın üzerinde olduğu ifade ediliyor. Kesin raporlar Mülkiye ve Sayıştay Müfettişlerinin hazırladığı raporların kamuoyu ile paylaşılmasıyla ortaya çıkacak.

YORUMLAR  (Toplam 4 yorum)

 • Mustafa DEĞER  (09.12.2019 22:08:25)

  Yazı İşleri Müdürlüğü görevim döneminde bu sosyal denge tazminatının mevzuat gereği Başın ve Bşk.tarafından seçilmiş meclis üyeleri arasından Bşk.Yrd.olarak görevlendirilen ve SGK ile ilişkilendirilmeyen kişilere ödemeyeceğini defalarca söylediğim halde dinlemediler. Şahsıma da o dönemde ek tazminat yerine Ekders ücreti ödenmişti ve zimmet çıktı, faizi ile geriye ödedik. Benim gibi MEB personeli olup da Ekders ücreti alanların hepsi iade etti. Yanlış hesap Bağdattan döner.

 • BOL ULUĞ  (07.12.2019 11:14:23)

  Tek tek isim isim yayınlayın da herkes bilsin görsün.

 • Belediye pers.  (07.12.2019 10:44:32)

  Bu haketmedigin parayı alacak kadar kuculdunmu.serkan denilen personelcinin sendika ile yapılan sözleşmeyi çalışanlara niye inatla vermediğini şimdi daha iyi anlıyoruz.

 • Serdar  (06.12.2019 23:58:54)

  Kendi için yaşayan kendi başına kalır 15 sene belediye başkanlığı yapacaksın sonra Başkan olduğun şehirde yürüyemez hale gelmek ne kadar acı hayat çok kısa ... kendi nefsi için yaşayanlar oturup düşünsün. Geriye kalan ahirete ne götürdük !

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit