• resmi ilanlar

Düzce tam kadro saldırıyor

2019-12-30 11:00:16

BOLU'DA HALA SES SEDA YOK

Bolu için büyük önem taşıyan ve güzergahtaki diğer illerin yapılması için canla başla çalıştığı Yeni Hızlı Tren’in, Düzce’den geçmesi için Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a konu hakkında bir rapor sundu.

Haber: Erol Değirmenci

 

Yeni Hızlı Tren’in, Ankara – Gerede - Bolu – Düzce – Sakarya – Kocaeli – İstanbul hattından geçmesi için komşu ve güzergah illerinde çalışmalara devam ediyor. Trenin güzergahının belirlenmesi ile adeta kaderi değişecek iller arasında olan Düzce’de çalışmalar hız kazandı. Son olarak geçtiğimiz gün Düzce Üniversitesi’nde konu hakkında Japonya’dan gelen uzman kişiler eşliğinde bir çalıştay gerçekleştirdi. Öte yandan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hızlı trenin istedikleri güzergahta geçmesi dahilinde daha verimli olacağını içeren bir rapor hazırladı. Cumhurbaşkanlığı tarafından düzenlenen bir programda Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı yakalayan Prof. Dr. Çakar, Japon bilim adamlarının görüşlerinin de yer aldığı raporu sunma fırsatı buldu. Raporu dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rektör Çakar’a konuyu ilgili bakanlıkla görüşeceğini ve istişarelerde bulunacağını söyledi.

İL BAŞKANI KESKİN DE GÖRÜŞTÜ

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Ak Parti İl Başkanları Toplantısı’nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme fırsatı bulan Ak Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, düzenlenen raporu sundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yine raporu dikkate aldığı ve ilgili bakanlıkla görüşeceği öğrenildi.

BOLU’DA HALA SES SEDA YOK

Bolu’da ise gündem Karadere ve Güney Çevre Yolu ile meşgulken, henüz Yeni Hızlı Tren için kimse atağa geçmedi. Komşu ilimiz Düzce’de siyasiler ve sivil toplum örgütleri çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürürken, Bolulu siyasiler konuyu hakkında yaklaşık 1 yıldır bir açıklama yapmadı. Güzergah illerinden biri olan Bolu için hayati önem taşıyan bu proje için vatandaşlar, siyasilerden bir çalışma bekliyor.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Murat  (01.01.2020 17:13:40)

  Bolu dan ne olur yıllardır aynı köy gibi Uyumaya devam

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit