• resmi ilanlar

Ezeli rekabet ebedi dostluk taçlanıyor

2020-01-09 11:00:08

İSMİNİ VERECEK

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Oturumunda konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehrin 13 kilometrelik alanından geçen kanalın kapatması için başvuru yaptıklarını söyledi. Konu hakkında Tarım ve Orman Bakanı Fatih Metin ile de görüştüklerini söyleyen Başkan Özcan, “Ben belediye meclisine bizzat o bulvarın adının ‘Fatih Metin’ olmasını önereceğim” dedi.

 

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

 

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Oturumu’nun sonunda yapılan Dilek ve Temenniler bölümünde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, meclis üyelerinin sorularını cevaplayıp gündeme dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Ak Parti Bolu Belediye Meclis Üyesi Semih Dimicioğlu, Bolu Belediye Başkanı Yardımcıları Rasim Özdemir, Feridun Yılmaz ile beraber Ankara’da, Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı Fatih Metin’i ziyaret ettiklerini söyleyen Başkan Özcan, burada Bolu hakkındaki sorunları masaya yatırdıklarını belirtti.

 

“BEN BELEDİYE MECLİSİNE BİZZAT O BULVARIN ADININ ‘FATİH METİN’ OLMASINI ÖNERECEĞİM”

Yaptıkları ziyarette Bolu’nun içinden geçen 13 kilometrelik kanalın kapatılması için projelerini Devlet Su İşleri’ne sunduklarını söyleyen Başkan Özcan, konuyu Fatih Metin ile de paylaştıklarını belirtti. Başkan Özcan, Fatih Metin’den olumlu dönüş aldıklarını ve bu işin çözülmesi halinde yardımlarından dolayı kanalın kapatılması ile yapılacak olan bulvara Fatih Metin adının verilmesini bizzat meclise sunacağını söyledi. Başkan Özcan, “Beni çok mutlu eden konu, biz şehrimizden geçen bu 13 kilometrelik bu kanalın kapatılması için proje hazırlamıştık. Devlet Su İşleri’ne de müracaat etmiştik. Bu konu hakkında da detaylı bir şekilde konuştuk. Sayın Metin’e bağlı olan Devlet Su İşleri projemizi onaylarsa kanalı tamamen kapatacağız. Tüm maliyetini biz üstleneceğiz. Üstünü de yeşil bir bant olarak kullanacağız. Yürüyüş ve bisiklet yolu olarak yapacağız. Bu konuda da Fatih Metin’den sözümüzü aldık. Kendisine de çok teşekkür ediyorum. Bu konudaki yardımını da unutmayacağımızı söyledik.  Orası inşallah Bolu’nun en güzide bulvarlarından bir tanesi olacak. Belki en güzeli olacak. Ben belediye meclisine bizzat o bulvarın adının ‘Fatih Metin’ olmasını önereceğim. Çok faydalı ve güzel bir görüşme gerçekleştirdik. Bolumuz için de böyle olması gerekiyordu. Tekrar kendisine de belediye meclis toplantısında teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit