• resmi ilanlar

RUHİ ERSOY BAİBÜLÜ ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

2020-01-09 11:00:09

ERSOY; “TAHTARAVALLİNİN HİÇBİR TARAFINDA DEĞİLİZ”

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) Türk Dünyası Topluluğu, Bolu Ülkü Ocakları, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı  (TÜRKAV) tarafından düzenlenen ‘Milli Kültür, Milli Kimlik Ve Milli Şahsiyet Üzerine Düşünceler Konferansı’ MHP Genel Başkanı Baş Danışmanı Prof. Dr. Ruhi Ersoy’un katılımıyla Mavi Salonda gerçekleşti.

 

Haber: Ece SİDİLLİ

 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ( BAİBÜ) Mavi Salonda gerçekleştirilen Milli Kültür, Milli Kimlik Ve Milli Şahsiyet Üzerine Düşünceler Konferansı’na BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker, Göynük Belediye Başkanı Ahmet Çankaya, MHP MYK Üyesi Ahmet Yılmazer, Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, Türkiye Kamu-Sen Başkanı Erhan Bayram, TÜRKAV İl Başkanı Ulaş Aydoğan, akademisyenler, öğretim görevlileri ve üniversite öğrencilerinin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 

Konferans TÜRKAV Bolu Şube Başkanı Ulaş Aydoğan’ın konuşması ile başlandı. Ulaş Aydoğan konuşmasında, bu etkinliğin vakıfları için çok önemli olduğunu bu tarz etkinlikler ile daha fazla kitleye ulaşacaklarını ve devamının geleceğini belirtti ve katılımlarından dolayı Prof. Dr. Ruhi Ersoy’a teşekkürlerini sundu. Baş Danışman Prof. Dr. Ruhi Ersoy konuşmasına bu etkinliği düzenlediklerinden dolayı Bolu Ülkü Ocakları, Türk Dünyası Topluluğu ve TÜRKAV’a teşekkürlerini sunarak başladı. Bu şekilde düzenlenen etkinliklere katılımına çok önem verdiğini belirten Ersoy, gençlere yol çizmenin ve bilgilendirmenin yoğunluk dahi olsa her koşulda destek olduğunu, bu durumdan da mutluluk duyduğunu belirtti.

 

‘’BİZ TARİHE BİR BÜTÜN OLARAK BAKIYORUZ’’

Prof. Dr. Ruhi Ersoy, ‘’Tarih tartışmasında Osmanlı’yı yüceltip Cumhuriyet’i eleştirmek,  Cumhuriyetle Atatürkçülük yapıp Osmanlı’yı ve tarihi eleştirme karasındaki tahtaravallinin hiçbir tarafında değiliz biz. Siz de değilsiniz. Biz tarihe bir bütün olarak bakıyoruz. Tarihin kahramanlarından bir bütün olarak baktığımızda hiçbir kahramanı birbiriyle kavga ettirmezsiniz” dedi. Ersoy, tarihe bir bütün olarak bakıldığında milletimize geçmişten beri kurulan tuzak ve engellere karşı en büyük mücadelenin verilebileceğini de belirtti. Türkiye’de otuz yedi adet etnik grubun olduğunu söyleyen Ersoy, etnik grupları ayırmaksızın her birinin bütünüyle Türk Milleti’ni oluşturduğunu ve her birinin kültürleriyle milli kültürü zenginleştirdiklerini belirtti.

 

‘’İHANETE KARŞI VERİLEN MÜCADELENİN KARARLILIĞI HER ANLAMDA ÇOK ÖNEMLİDİR’’

Ersoy yaptığı konuşmasında ihanete karşı verilen mücadelenin kararlığının her anlamda çok önemli olduğunu söyleyerek, ‘’ Türk milletine ihanet ve hıyanette bulunmak isteyen PKK ve Fetö ile mücadelenin kararlılığı her anlamda çok önemlidir. Bu kararlılık uluslarası boyutta Fırat Kalkanı, Afrin, Barış Pınarı Harekatları ile beraber güçlendirilmesi ve Libya Anlaşmasının desteklenmesi için oradaki hükümeti düşürmek isteyenlere karşı da bizim mücadeleye olan bağlılığımızda dahil olmak üzere hepsi beka ile ilgili işlerdir.  Son üç buçuk dört yıldır yapılan mücadele hangi taşın altında ne olduğuna kadar derinleşmiştir. Bu da gerçekleri daha da net bir şekilde gün yüzüne çıkartmıştır” dedi.

Konferansın ardından konuşmacı Prof. Dr. Ruhi Ersoy’a, TÜRKAV Bolu Şube Başkanı Ulaş Aydoğan tarafından verildi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit