• resmi ilanlar

“Etekler ve Pantolonlar” Bolu'da Sahnelendi

2020-01-13 11:00:02

Yeditepe tiyatro topluluğunun “Etekler ve Pantolonlar” adlı komedi oyunu Bolulu sanatseverlerle buluştu.

Gün Organizasyonun Bolu seyircisiyle buluşturduğu, Yeditepe tiyatro topluluğunun “Etekler ve Pantolonlar” adlı tek perdelik komedi oyunu Bolu Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunda sahne aldı.

Mine  Artu’nun yazdığı, Serkan Budak’ın yönettiği “Etekler ve Pantolonlar” adlı komedi oyunda rol alan çok büyük başarılı performans sergileyen sanatçılar Nurseli İdiz, Nergis Kumbasar, Kimya Gökçe Aytaç Bolulu tiyatro severleri kendilerine hayran bırakarak büyük alkış aldılar.

Kadın erkek ilişkilerindeki yaşananların, evliliklerdeki güvensizliklerin komediyle, sorgulatarak, düşündürerek seyirciye aktarıldığı oyununda Nurseli İdiz’in söylediği “Kimseye etmem şikayet” şarkısına Bolu seyircisi de mırıldanarak eşlik etti.

Yıllardır görüşmediği okul arkadaşı Nurcan'ın eşine karşı belirlediği stratejinin etkisiyle kendi evliliğini sorgulayan Aysel ve anlatılanların etkisiyle yeni yuva kurmak üzere olan kardeşinin sevgilisine karşı güven kaybetmesi üzerinden giden oyunda, aslında bilinçaltında kalan geçmişe dair yaşanan olumsuzluklarında yattığı aktarılıyor.

Yapımcılığını Ali Temiz, Serkan Budak, yönetmen yardımcılığını Irmak Uzun’un üstlendiği “Etekler ve Pantolonlar” adlı oyunun dekorunda Nazmi Karabacak, ışıkda Emre Kahraman, müzik düzenlemede Özden Çairli, afiş fotoğrafında Emre Mollaoğlu görev almış.

“Seyirci Öyle Doğru Yerlerde O Kadar Güzel Reaksiyon Verdi.”

“Etekler ve Pantolonlar” adlı oyun sonrası bilgi paylaşan tiyatro, dizi, sinema oyuncusu ve sunucu Sanatçı Nurseli İdiz; “Açıkçası samimi bir şey söyleyeyim, ‘Bu akşam az seyirci var’ dediler. Çünkü biz dolu salonda oynamayı seviyoruz. O coşkuyu, enerjiyi hissetmeyi. Fakat sahneye çıktığımız anda öyle bir reaksiyon vermeye başladı seyirci ve öyle doğru yerlerde o kadar güzel reaksiyon verdi ki arkada Irmak Hanım bizim genel müdürümüz ‘Siz var ya siz, seyirciyi gördünüz coştunuz, yine seyircinin tepkisiyle.’dedi. Bu bir iletişim çünkü ve bu çok önemli. En iyi oyunlarımızdan birini oynadık diyebilirim Bolu’da, gerçekten. Ben Bolu’ya geldim daha önce. Devlet tiyatrosuna gelirdik, orada oynardık ama uzun süredir gelmiyorduk, tekrar gelmekten çok mutluluk duyduk. İnşallah tekrar yine gelmeyi çok isteriz. Seneye bir takım projelerimiz var yeniden, Yeditepe oyuncuları olarak. Ama şu anda bu sadece çünkü ayda en az 17-18 oyun oynuyoruz. Sürekli turnedeyiz. Sürekli başka şehirlerdeyiz.”diye ifade etti. 

“Demek ki Doğru Bir Şey Yapıyoruz Diye Düşünüyoruz.”

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu, manken ve senaryo yazarı Sanatçı Nergis Kumbasar; “Gerçekten çok doğru yerlerde, çok doğru tepkiler veren seyirci oyuncuyu da oyunu da yükseltiyor. Yani karşılıklı güzel bir alışveriş oldu diye düşünüyorum. Eğlenceli, keyifli kadın erkek ilişkisini, böyle bir taraftan da hem gülerek, arada ağlayarak ama genel olarak tabii ki işin biraz komedisini çıkartarak işlemeye çalışıyoruz. Genel olarak da gittiğimiz her şehirde çok güzel reaksiyonlar alıyoruz. Demek ki doğru bir şey yapıyoruz diye düşünüyoruz. Ben oyunla Bolu’ya ilk defa geliyorum ama daha önceden de ben Ankaralı olduğum için Bolu’ya çok defa gelip gitmişliğim var, Bolulu arkadaşlarımda olduğu için. İnşallah yine Bolu’ya geliriz. ”diye ifade etti.    

“Güzel Bir Seyirciyle Karşılaştım.”

Tiyatro, sinema, dizi oyuncusu Sanatçı Kimya Gökçe Aytaç; “Gerçekten güzel bir seyirciydi. Daha önce Bolu’da oynamadım. Güzel bir seyirciyle karşılaştım. Güzel bir oyun geçti. Mutluyum. ”diye ifade etti. Fatma Marmara

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit