• resmi ilanlar

Karagöz'den alkışlanacak öneri

2020-01-13 11:00:10

İLKLERİN ADAMI İÇİN ANLAMLI ADIM

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Meclisi Üyesi Tahsin Mert Karagöz, “İlklerin Adamı” olarak bilinen Şerafettin Erbayram’ın Semerkant Mahallesi’nde doğduğu eve fotoğraflarının koyulması ve evin bulunduğu sokağa da isminin verilmesi için sözlü önerge verdi.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

Bolu Belediye Meclisi Ocak Ayı 2. Toplantısı’nın dilek ve temenniler bölümünde konuşan CHP Bolu Belediye Meclisi Üyesi Tahsin Mert Karagöz, anlamlı bir önerge sundu. Bolu’da “İlklerin Adamı” olarak bilinen, kurduğu vakıf ve yaptığı işlerle herkesin takdirini kazanan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Şerafettin Erbayram’ın, doğduğu evin müzeye, evin bulunduğu sokağa da isminin verilmesi için bir önerge sundu.

Karagöz önergesinde, “Başkanım, geçen aşağıda kapıdan girerken bir beyefendi ile karşılaştık. Bizlere halkın temsilcisi olup olmadığımızı sordu. Biz de cevap verdik, o da “Söylediğim şeyi meclis kürsüsünde dile getirir misiniz?” diye sordu biz de tabi ki dedik. Dinledim gerçekten de haklı bir talep. Şerafettin Erbayram, Bolu için gerçekten önemli bir değer. Gerek yaptıkları, gerek kurduğu vakıf ile Bolu için çok önemli. Semerkant’ta da Şerafettin amcanın doğduğu eski bir ev var. Bu ev şu an kullanımda değilmiş. Kötü durumda harabe bir evde değil. Bu eve Şerafettin Erbayram amcamızın isminin verilmesini ben rica ediyorum. Artı bir konu olarak ailesinden de görüş alarak yapmış olduğu yardımları, fotoğrafları, Bolu’ya katmış olduğu değerleri bu evde sergilenmek, gelecek nesillere “Bu kimdir” denildiği zaman kafalarda soru işareti kalmayacak şekilde yapılması için bir önerge vermek istiyoruz. Önce bu incelensin tabi. Ailesi ile görüşülsün, onlar ne der ne demek ister bir öğrenelim. Doğduğu sokağa isminin verilmesini ben sizlerden talep ediyorum” dedi.

“İSMİNİ YAŞATALIM”

Şubat Ayı meclisinde ortak bir önerge olarak getirilmesini beklediğini ve Şerafettin Erbayram’ın isminin yaşatılmasını arzu ettiğini söyleyen Başkan Özcan, “Gerçekten Bolu’da herkesin sevdiği bir isimdi. Güzel işler yapmaya çalışıyordu Bolu için. Allah gani gani rahmet eylesin. Zaten Suat Çelen bey ile ilgili konuşurken Bolumuza değer katmış, emek vermiş insanların isimleri yaşatılmalı demiştik. Evin durumunu bilmiyorum. Onu Kamil bey ile konuşalım. Buna hayır diyen olmaz. Belediye meclisimiz sıcak bakar. Önümüzdeki meclis Şerafettin Erbayram’ın ismini yaşatalım, ben de bunu arzu ederim. Oğlu ile de bir görüşelim. Ortak bir önerge olarak getirirsiniz” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit