• resmi ilanlar

Madem halkın istediğini yapmayacaktınız, neden sordunuz!

2020-01-13 11:00:16

NE İŞLEVİ, NE DE GÖRÜNTÜSÜ HALKIN İSTEDİĞİ GİBİ OLMADI

İl Özel İdaresi tarafından yıkılan Kardelen Sineması yerine yaptırılan bina, ne işlevi ne de görüntü bakımından halkın istediği şekilde olmadı. Yeni bina ankette belirlenen modelden uzak bir görüntü çizerken, binanın 15 yıllığına kiraya verilmek üzere ihaleye çıkarılacağı ifade ediliyor.

 

Haber: Erol Değirmenci

 

25 Eylül 2016 tarihinde yıkılan Kardelen Sineması’nın yerine, İl Özel İdaresi tarafından yeni bir bina yapılacağı duyurulmuştu. Yeni binanın inşaatına başlanmadan önce ise 2017 yılının Haziran ayında belirlenen 3 bina modeli, anket açılarak Bolu halkının beğenisine sunuldu. Aynı yılın Temmuz ayında sona eren oylamada, oyların yüzde 39.6’sını alan birinci modelin yapılmasına karar verildi.

 

MADEM YAPMAYACAKTINIZ NEDEN SORDUNUZ?

Oylamanın ardından 685 metrekarelik alanda inşaata başlanılan bina tartışmalara da neden oldu. Binanın ilk olarak kültür merkezi olarak yapılması beklenirken, işlev olarak bu şekilde kullanılmayacağı öğrenildi. Gelen tepkilerin ardından ihale bedeli 3 milyon 900 bin TL’ye yapılan binanın iş merkezi olarak kullanılabileceği duyuruldu. Öte yandan yapılan yeni binanın görüntüsünün, anketlerde yer alan modelle yakından uzaktan alakası bulunmamasına tepki geldi.

 

15 YILLIĞINA KİRAYA VERİLECEK

Binanın tamamlanmasının ardından İl Özel İdaresi, kiralama çalışmalarına başladı. İl Genel Meclisi Üyeleri’nin ortak olarak verdiği görüşte yeni binanın tamamının, 15 yıllığına kiraya verilmesi için prosedürlerin hazırlandığı öğrenildi. Binanın ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenilirken, ihaleyi kazanan kişinin binayı istediği gibi kullanma hakkı olacak.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit