• resmi ilanlar

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN RENKLİ BULUŞMASI

2020-01-16 11:00:04

Dünyanın dört bir yanından gelerek Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde eğitim gören öğrenciler, ‘Uluslararası Öğrencilerin Bolu ve BAİBÜ Deneyimleri' konulu kültür söyleşisi gerçekleştirdi.

BAİBÜ Uluslararası Öğrenciler Topluluğu (ISA) ve Demokratik Vatandaşlık Eğitimi Topluluğu tarafından düzenlenen söyleşinin konukları farklı kıtlardan, farklı milletlere mensup öğrencilerdi. Söyleşinin katılımcıları; Zambiya’dan Adam Nkandu, Gambiya’dan Salim Saidy, Arnavutluk’tan Esra Alit, Türkmenistan’dan Oguljennet Popbyyeva, Güney Sudan’dan Andrews Mapuordit, Bangladeş’ten Mohammed Foyez Ahmed, Endonezya’dan Safirah G.Shabrina ve ülkemiz adına Behiye Güler oldu.

 

 

Öğrencilere Türkiye eğitim sistemi, Bolu’da yaşam, BAİBÜ deneyimleri ve Türk mutfağı hakkında düşünceleri soruldu. Söyleşi boyunca ülkeleri hakkında da bilgiler aktaran, kültürleri ve danslarını samimi bir dille ve Türkçe tanıtan öğrenciler, renkli bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi, katılımcı öğrencilere teşekkür belgelerinin verilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi. Elif Erdoğan

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit