• resmi ilanlar

Oğlunu Bıçaklayan Baba Hakim Karşısına Çıktı

2020-01-16 11:00:10

“ALKOLÜN ETKİSİ İLE BÖYLE OLDU; İNSAN OĞLUNU BIÇAKLAMAK İSTER Mİ?”

Kavga ettiği oğlunu bıçaklayarak yaralayan baba, Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde Hakim karşısına çıktı. Hakim karışısın çıkan baba Cihan D. (42) oğlu ile ikisinin alkollü olduğunu, tartışmanın oğlunun yüzüne tükürmesi ile büyüdüğü ve istemeden oğlunu yaraladığını belirtti.  Bıçaklanma sonrasında 20 cm bağırsağını kaybeden Şahin D. (23) ise babası ile sıkıntısının olmadığını alkolün etkisi ile olayların bu yönde geliştiğini belirtti.


Haber; Sefa GÜNAY

 

Tartışma sonucunda oğlunu bıçaklayan Cihan D. (42) ile babası ile kavga eden Şahin D. (23) Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı.  Mahkeme heyeti huzurunda ifadeleri alınan baba oğlun alkolün etkisi ile olayların geliştiğini belirtti. Mahkeme heyeti huzurunda ilk olarak ifadesi alınan baba Cihan D. (42) ifadesinde; Olay günü evde oğlum, eşim ve kızım yokken ben işten gelerek kendi başıma bira içiyordum. Abimin oğlu Necati eve gelerek beraber takılmıştık. Bu arada kendisi sosyal medya üzerinden canlı yayın yapmıştı. Bunu oğlum görmüştü. Sonra Necati gitti. Biraz sonra dışarıdan yüksek müzik egzoz patlama sesi duydum. Oğlumun olduğunu anladım. Kendisine sordum ayrıca aşırı alkollü olduğunu anladım. İki kişi 100 litrelik viski içtiklerini söyledi. Evimiz tek katlı olmakla berber iki ayrı ev halindedir. Önde ben ve eşim, kızım oğlum ise rahat etsin diye diğer tarafta oturuyordu. Bu eve ilişkin Necati ile aralarında problem vardı. Anladığım kadarıyla canlı yayını sonrasın da bu evi Necati’ye vereceğimi düşünerek bana çıkıştı. Evi verip vermeyeceğimi sordu. Ben de yok dedim. Bana verirsen sen de Necati gibi şerefsizsin dedi ve yüzüme tükürdü. Bende bunun üzerine tokat attım. O da iki yumruk vurdu. Sonra sehpa ile omzuma vurdu. Ardından da çıkış kapısının oradaki sopa ile bana vurmaya çalıştı. Bende ayakkabılığın yan tarafında bulunan ekmek bıçağını elime aldım. Oğlumu sırtından tutup kapıdan atmaya çalıştım. Küfür kavga ederek dışarı çıktık. Elinde sopa olduğu için bıçağı salladım. Korumak için, eşim ve kızım bağırarak oğlumun yaralandığını söyleyince ne yaptığımı anladım. Oradan ayrıldım. Yalnız kalacağım yere gittim. Ağladım sonra tanıdığım polisin yanına gittim. Bıçağı teslim ettim. Kesinlikle öldürme niyetim yoktu evladımı. Olay sırası eşim ve kızım yanlış hatırlamıyorsam oğlumun evindeydiler. Kavga sesini duyup geldiler. Evin içindeki kavgayı görmediler. Oğlumdan şikayetçi değilim. Bu olay nedeni ile pişmanım tahliyemi istiyorum” dedi.

 

“BABAMA YAPTIKLARIMDAN PİŞMANIM”

Babasının bıçaklaması sonucunda 20 cm bağırsağını kaybeden Şahin D. (23) ise ifadesinde; “ Olay günü iki arkadaşımla 1 litrelik viski içmiştim. Aynı zaman da kız arkadaşım ve iş yüzünden canım sıkkındı. Bana ait Tofaş Şahin marka arabamla eve geldim, park ettim. Babamın anlattıkları doğrudur. Ben ayrı evde kalmaktayım. Arabanım egzozu özel yapılmış değildir. Diğer araçlara göre seslidir sadece. Ancak ben arabayı park ederken, evin yanına iki araç gelmişti. Onlar yüksek sesle müzik dinliyordu. Ben eve girdim. Babama selam verdim. Babam bana Necati’nin bana kızgın olduğunu söyledi. Bende sebep yok ki diyerek çıkıştım. Babamla tartıştım. Küfür ettiğimi hatırlamıyorum. Babam bana tokat vurdu. Ardından kovaladı. Yine sehpa ile vurup vurmadığımı hatırlamıyorum sopayı da korunmak için aldım. Dışarı çıktığımız da tartışma devam ediyordu. Ben arabaya hamle yaparken. Cebimde anahtar olmadığımı fark ettim. Sonra geri hamle yaptım. Babamın bıçağı salladığını gördüm. Sonra ameliyat oldum şu an bir sıkıntım yok. Babamla benim aramda bu olay gibi bir olay yaşanmamıştır. Olay günü ben fazla alkollüydüm. Babamdan şikayetçi değilim. Pişmanım babama yaptıklarımdan” ifadelerini kullandı.

 

“OĞLUM BABASININ KENDİSİNİ BIÇAKLADIĞINI SÖYLEDİ YERE YIĞILDI”

Baba ve oğlun ifadelerinin ardından tanık olarak ifadesi alınan Dilek D. İfadesinde, “Ben daha önce beyanda bulunmuştum. Bu beyanlarım doğrudur. Olay günü kızıla abimdeydim. Oğlum aldı eve geldik. Olum karnının acıktığını söyledi. Ben mutfağa gittim. Kızım da odasına gitti. Bu sırada oğlum babasının yanına gitti. O sırada Necati’nin oğlumun kaldığı yer için sorun çıkardığını duydum. Olumla eşim konuşuyordu. Olum da burayı Necati’nin alabileceğini belirtiyordu. Daha sonra küfürleşme kavga oldu. Ben aralarına girmeye çalıştım. Sehpanın bir ara hava da olduğunu gördüm. Kimin attığını bilmiyorum. Daha sonra kavga ederek yani birbirlerine vurarak kapının önüne gittiler. İkisinde elinde birşeyler vardı. Karanlıkta seçemedim. Ardından dışarıda kavga devam etti. Oğlum bir ara geri döner gibi yaptı eşim kendisine doğru hamlede bulundu. Olum babasının kendisini bıçakladığını söyledi yere yığıldı. Sonra eşim koşarak ayrıldı” ifadelerine yer verdi.  

 

“BABAM VE ABİM DE ALKOLLÜYDÜ”

Son olarak mahkeme heyeti huzurunda tanık olarak ifadesi alınan Melisa D. “Ben daha önce beyanda bulunmuştum. Bu beyanlarım doğrudur.  Olay günü dayımlardaydık abim aldı eve getirdi. Eve girdik biz annemle evin içindeydik annem mutfağa bende odama girmiştim. İlk başta sıkıntı yoktu.  Babam ve abim de alkollüydü. Bir ara içerden abimin oturduğu ev ile amcamın oğlunun beyanları ile tartışma olduğunu duydum. Tartışa küfürleşmeye döndü her ikisi de birbirlerine vuruyordu. Babamı yerde gördüm.  Ben abimi dışarı getirmeye çalıştım annemde babamı tutmaya çalıştı. Abimin elimde sopa hatırlamıyorum. Kavga dışarı da da devem etti. Bu sırada ben abimin yanındayken abim anahtarı almaya dönünce babamın abime hamle yaptığımı gördüm. Sonra ise abimin bıçaklandığını gördüm. Babam koşarak uzaklaştı ben babamın peşinden gittim kendisini göremedim geri döndüm” dedi.

 

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti ifadelerinin ardından tutuklu bulunan Cihan D. (42)’nin tahliyesine eksik hususların giderilip kararın verilmesi için davayı 30 Ocak’a erteledi.

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit