• resmi ilanlar

Başkan Özcan, STK'ların talebine sessiz kalmadı

2020-01-24 11:00:16

“BURAYI GENÇLİK MERKEZİ OLARAK PLANLIYORUZ”

Uğur Mumcu’yu anma töreninde kendisinden parkın düzeltilmesini talep eden sivil toplum kuruluşlarının isteğine sessiz kalmayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Biz burayı gençlik merkezi olarak planlıyoruz. Amacımız gençlerimiz burada ders çalışabilsinler, sosyal etkinlik yapabilsinler, yaz aylarında burada çalsınlar söylesinler, birlikte vakit geçirebilsinler” dedi.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

 

24 Ocak 1994’te kimliği hala belirlenemeyen kişilerce katledilen araştırmacı, gazeteci, yazar Uğur Mumcu için Bolu’da anma töreni düzenlendi. Törene Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı Yardımcısı Rasim Özdemir, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

KAFETERYANIN ADI UĞUR MUMCU OLSUN

Törende konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği Bolu Şubesi Başkanı Raşit Aydın, sivil toplum kuruluşlarının ortak talebi olan Uğur Mumcu Parkı’nda bulunan kafeteryanın adının parkın adı ile aynı olarak değiştirilmesini Başkan Özcan’dan isteyerek, “Geçtiğimiz yıl yerel yönetimden, yerel seçimden önce Bolu Belediyesine bir dilekçe vererek bu parka Uğur Mumcu anısına bir anıt dikilmesi önerisinde bulunmuştuk. Ne yazık ki o zamanki yönetim bu dilekçemize cevap vermediği gibi, bu parktaki kafeyi de seçimden kısa bir süre önce başka bir özel gençlik vakfına kiralamıştı. Belediye Başkanımız Tanju Özcan’ın bu kiralamayı iptal ederek, kafeyi geri almıştır” şeklinde konuştu.

“BAHARDA İLK YAPMAK İSTEDİĞİMİZ ÇALIŞMAYA BURADAN BAŞLAMAK İSTİYORUZ”

Raşit Aydın’ın talebini cevapsız bırakmayan Başkan Özcan, bahar dönemin çalışmaya ilk olarak buradan başlamak istediklerini ve burayı “Uğur Mumcu Gençlik Merkezi” olarak düşündüklerini belirterek, “Burası Uğur Mumcu Parkı yıllardır. Ama yıllardır o kadar atıl durumda bırakılmış ki, adeta isminden rahatsız olunmuş. Hatta bir dönem, Uğur Mumcu ismini de kaldırmaya çalıştılar. Ancak kanunumuzda güzel bir şey var, isim koymak için belediye meclisinin salt çoğunluğu yeterli. Ama ismi kaldırmak için 3’te 2 çoğunluk gerekiyor, Allah’tan o çoğunluğu bulup bunu başaramadılar. Bura ile ilgili baharda ilk yapmak istediğimiz çalışmaya buradan başlamak istiyoruz. Öncelikle bu parkı güzelleştirmek istiyoruz. Arka bölümde, anfi tiyatro mantığında bir çalışma olacak. Biz burayı gençlik merkezi olarak planlıyoruz. Amacımız gençlerimiz burada ders çalışabilsinler, sosyal etkinlik yapabilsinler, yaz aylarında burada çalsınlar söylesinler, birlikte vakit geçirebilsinler. Etkinlikler yapabilsinler, biz bunu çok arzu ediyoruz bunu yapmak için de kararlıyız” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit