• resmi ilanlar

BOLU'NUN EN GÜZEL BİNASI O KURUMA VERİLECEK

2020-01-30 11:00:14

Bolu'da Sosyal Güvenlik Kurumu'nun taşınması ile boşa çıkan Sanayi Kavşağı mevkiinde bulunan eski SGK hizmet binasının İl Sağlık Müdürlüğü'ne verilmesi için ilgili bakanlıklar anlaşmak üzere.

Haber: Erol Değirmenci

 

Bolu’nun en işlek bölgelerinden biri olan Sanayi Kavşağı’nda bulunan binasında uzun süredir vatandaşa hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanan ve Karaçayır’da bulunan yeni binasına 2019 yılının Eylül ayında taşınmıştı. Boşta kalan bina için özel sektörün yanı sıra, Bolu’daki bazı kurumlarda başvuru yaparak binayı istedi.

BİNA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE GİDECEK

Edinilen bilgiye göre, binanın İl Sağlık Müdürlüğü’ne verilmesi için Ak Parti Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü devreye girdi. Bakanlıklar arasında iletişimin sağlanması üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı’na bina bedelini iletti. Yapılan görüşmeler neticesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bina bedeli olarak Sağlık Bakanlığı’ndan, şehir fark etmeksizin arsa talep etti. Sağlık Bakanlığı’nın ise belirlediği arsaları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na rapor olarak verdiği, bakanlığın takasta kullanacak arsalara sıcak bakarak el sıkıştığı öğrenildi.

BİNA SAĞLIKLI HAYAT MERKEZİ OLACAK

İl Sağlık Müdürlüğü’nün binanın kendi bünyesine kazandırılması halinde ise kamuoyunu rahatlatacak projesi hazır. Edinilen bilgiye göre, İl Sağlık Müdürlüğü atıl durumda olan binanın kendisine kazandırılması halinde alanı ‘Sağlıklı Hayat Merkezi’ olarak değerlendirecek. Yapılacak olan Sağlıklı Hayat Merkezi’nde vatandaşa genel sağlık taramaları, yaşlı merkezi, aile planlama danışmanlığı, gebe okulları, veremle savaş, göçmen sağlık birimi ve 1. Basamak Sağlık Hizmetleri verilecek. Öte yandan personelin de çocuklarını bırakabileceği bir kreş yapılması planlanıyor. Binanın konumu sayesinde ilçelerde yaşayan vatandaşların da bu hizmetlere kolayca ulaşılması sağlanacak.

 

YORUMLAR  (Toplam 2 yorum)

 • ÖMER  (31.01.2020 13:32:19)

  GERÇEKTEN GÜZEL BİR İŞ TEŞEKKÜRLER ÇOCUK HASTANESİNDEKİ POLİKİNLİKLERİ BURAYA GETİREBİLİRLER ORASSI KÜÇÜK KALIYOR ARTIK

 • Şerafettin  (31.01.2020 05:36:55)

  Çok güzel olur sağlık, sgk, sonuç olarak, hizmet vermesi doğru bir karar.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit