• resmi ilanlar

Boluspor'dan öyle bir açıklama yapıldı ki yer yerinden oynayacak

2020-02-04 10:00:06

“SARPER BARIŞ SAKA'NIN EYYAM YAPTIĞI NET BİR ŞEKİLDE ORTADADIR”

Boluspor resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, “Bu iki maça bakıldığında, Sarper Barış Saka’nın eyyam yaptığı net bir şekilde ortadadır. Bunun aksini düşünen de Türk Futboluna zarar veren çarpık sistemin bir parçasıdır” ifadelerine yer verildi.

 

 

Boluspor, B.B. Erzurumspor ile oynadığı maçın ardından, karşılaşmanın hakemi Sarper Barış Saka hakkında açıklamalarda bulundu. Boluspor tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

Gücünü, şanlı tarihinden ve bu küçük şehrin güzel insanlarından alan Bolusporumuz sportif başarı olarak çok zor günlerden geçmektedir. Alınan kötü sonuçlarda, şansızlık, hakem hataları ve bazı futbolcuların yetersizliği gibi birçok faktör rol oynadı.

 

Bu bilinçle Teknik Heyetimiz ile dayanışma içerisinde, yolumuzu ayırmamız gereken oyuncularımız ile yolumuzu ayırdık, transferlerimizi de Teknik Direktörümüz Sayın Osman Özköylü’nün talepleri doğrultusunda gerçekleştirdik.

 

İkinci yarının başlaması ile gelinen nokta da arzuladığımız futbolu sahada görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Teknik Heyetimizin heyecanı, futbolcularımızın ortaya koyduğu performans ile futbol takımımızın bundan sonra üst sıralara tırmanacağı aşikâr.

“MAÇIN GİDİŞATINI MALUM ŞEKİLDE UYDURMA PENALTI İLE DEĞİŞTİRDİ”

Ancak;

Erzurumspor ile oynadığımız maç bir kez daha bazı gerçekleri ortaya koymuştur. Bir hafta önce Hatayspor-Menemenspor maçında uydurma penaltı vererek sonuca direk etki eden Hakem Sarper Barış Saka, ne hikmetse Boluspor-Erzurumspor maçına atandı. Ve maçın gidişatını malum şekilde uydurma penaltı ile değiştirdi.

 

Bu iki maça bakıldığında, Sarper Barış Saka’nın eyyam yaptığı net bir şekilde ortadadır. Bunun aksini düşünen de Türk Futboluna zarar veren çarpık sistemin bir parçasıdır.

“SENARYOYA GÖRE Mİ MAÇLARIN SONUÇLARINI BELİRLİYOR?”

Boluspor Kulübü olarak Türkiye Futbol Federasyonu Yöneticilerine, MHK Üyelerine soruyoruz;

-Bir önceki hafta bir takımın kaderi ile oynayan Hakem, neden bizim maçımıza atanmıştır?

-Maçtan önce, Erzurum medyası ve Erzurumspor Yönetiminin hakemlere yönelik oluşturduğu baskının bu hakem atamasında rolü var mıdır?

-Boluspor Kulübü olarak, düşme potasından çıkmak için gösterdiğimiz azim ve çabayı sadece sahada oynadığımız futbol ile gösterdiğimiz için hata mı yapıyoruz? Hakkımızı korumak için illa bizde mi çarpık sistemin bir parçası olmalıyız?

-Bu çarpık sistem; Spor Toto 1.Lig’den Süper Lige çıkacak, Play-Off’lara kalacak ve küme düşecek takımları önceden belirleyip, bu senaryoya göre mi maçların sonuçlarını belirliyor? Keza görüntü bunu gösteriyor.

“FUTBOLU MASADA OYNAYANLARI, BOLUSPOR OLARAK SAHADA OYNADIĞIMIZ FUTBOL İLE YENECEĞİZ!”

Boluspor Kulübü olarak Türk Futbolundaki bu çarpık yapının yazdığı senaryoları artık yırtmak istiyoruz! Bizim gibi ‘temiz futbol’ isteyen birçok Kulübünde aynı duygulara sahip olduğunu biliyoruz. Türk futbolu artık masada oynanmamalı. Boluspor Kulübü olarak artık hakkımızı kimseye yedirmemek için isyanımızı daha yüksek sesle dile getireceğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz. Futbolu masada oynayanları, Boluspor olarak sahada oynadığımız futbol ile yeneceğiz!” Erol Değirmenci

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • BOLULU  (06.02.2020 13:18:21)

  HADİ BU MAÇTA HAKEM HATALIYDI BUNDAN ÖNDCE 18 MAÇ OYNADINIZ.ONLARDA KİM HATLIYDI.SORMAK LAZIMMMM

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit