• resmi ilanlar

EVİNE KIZLARLA GELEN ARKADAŞINA BASKIN YAPTI

2020-02-06 11:00:10

Bolu'da, kendi isteği ile verdiği eve kız arkadaşları ile F.A. ve T.Ö.'yü darp ettiği iddia edilen Ali S., mahkemede “Ben evde zina yapmamalarını söyledim. Uygunsuz şekilde yakaladığım için dövdüm” dedi.

 

Haber: Erol Değirmenci

 

Olay, Bolu’nun Sümer mahallesinde geçtiğimiz yıl meydana geldi. İddiaya göre, F.A. ve T.Ö. yeni tanıştıkları kız arkadaşları ile beraber Ali S.’nin kendilerine verdikleri eve geldi. Ali S. daha sonra Anıl Ü. ile eve gelerek F.A.’yı darp etmeye başladı. Ali S. ve Anıl Ü.’yü dışarı çıkararak sokakta da darp etti. Sesleri duyan vatandaşlar, durumu 155 ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri Anıl Ü. Ve Ali S.’yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan ikili daha sonra da çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“ELİNDE BIÇAK VARDI”

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar Ali S., Anıl Ü., tutuksuz sanıklar T.Ö. ve S.Ç. hakim karşısına çıktı. Mahkemeye tanık olarak çağrılan üniversite öğrencisi kız Meryem Ö., olay gününü anlatarak, “Gölköy’deydik. Daha sonra sosyal medya hesabı üzerinden T.Ö. bana mesaj attı. Yanımıza geldiler ve sonra merkeze indik. Bir yerde durduk. T.Ö. arabadan inip Ali S.’den gideceğimiz evin anahtarını aldı. Daha sonra eve geldik. Konuşuyorduk. T.Ö. ile K.Ö. odaya gittiler. Bu esnada Ali S. eve girdi. Ondan önce de T.Ö. içeri girerek telefonunu unuttuğunu söyledi. Ali S. eve girdi. Elinde bıçak vardı. F.A.’ya saldırdıktan sonra dışarı çıkardılar. T.Ö.’ye de iki üç tane vurdular. F.A.’yı aşağı indirirken Ali S. bize T.Ö. tarafından atılan ‘İki tane karı bulduk. Arabaları var, ev lazım’ mesajını gösterdi. Daha sonra da bize, bizlik bir şey olmadığını söyleyerek eve gitmemizi söyledi” şeklinde konuştu.

“F.A.’YI DÖVDÜLER”

Olayı yaşayan diğer bir üniversite öğrencisi kız K.M. ise, “Biz eve geldik. Oturuyorduk. Ben T.Ö. ile odada oturuyordum. Daha sonra odadan çıktı. Evi büyük ihtimalle T.Ö. açtı. Biraz daha sonra bağrışmalar oldu. Ali S., F.A.’yı alıp dışarı çıktı. Anıl Ü.’de dışarıda bekliyordu. F.A.’yı dövdüler. Sürekli ceplerini karıştırdılar. T.Ö.’ye de Ali S. vurdu” dedi.

“EVİMDE BÖYLE ŞEYLER İSTEMEDİĞİMİ SÖYLEDİM”

Ali S. ise, “Ben, T.Ö.’ye evimde böyle şeyler istemediğimi söyledim. T.Ö. kendisi için istedi evi. T.Ö., F.A. ile kızları eve sokmayacağını söyledi. Ben evimde zina yapılmasını istemediğimi söyledim” ifadelerini kullandı.

Diğer sanıkların da savunmalarının ardından mahkeme heyeti, duruşmayı eksik hususlarından giderilmesi için 12 Mart 2020 tarihine erteledi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit