• resmi ilanlar

UYGULAMA OTELİ KAPATILIYOR!

2020-02-09 11:00:15

Elazığ depremi sonrası, deprem riski taşıyan kamu binalarının kapatılmasına karar verildi. Bu binalardan biri olan Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nin kapatılması kararlaştırıldı. Taşımalı eğitimde eğitim gören öğrencilere yemek çıkartılan uygulama otelinde düzeneğin, başka bir binaya taşınması kararlaştırıldı.

Özel Haber: Hakan Aydın

 

Bolu Valiliği ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, Elazığ depreminin ardından harekete geçti. Olası bir depreme karşı dayanıklılık gösteremeyeceği daha önce hazırlanan raporlarla tespit edilen binalar, verilen emirle kapatılmaya başlandı.

 

UYGULAMA OTELİ KAPATILIYOR

 

Bolu Valiliği elde bulunan rapor doğrultusunda 28 oda 56 yatak kapasiteli, restaurant ve toplantı salonlarıyla Bolululara hizmet veren Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nin kapatılmasını emretti. Otel bünyesinde bulunan ve Taşımalı eğitimde öğrenim gören öğrencilerin yemeklerinin hazırlandığı mutfağın ise başka bir okula taşınması kararlaştırıldı.

 

Bolu İzzet Baysal Abant Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nin yeni hizmet binasının yapılması için 2020 yılı bütçesinden ödenek istendiği, bütçenin belirlenmesinin ardından aynı yerde yeniden inşa edileceği gelen bilgiler arasında.

YORUMLAR  (Toplam 1 yorum)

 • Enver Günay  (09.02.2020 20:14:47)

  Bu güzide okulumuzun bir an önce inşaatının tamamlanıp, yenilenen uygulama bölümleri ile vizyonu geniş turizm ögrencileri yetistirmesi en büyük arzumuzdur.

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit