• resmi ilanlar

CAMİYİ SEVİYORUZ NAMAZDA BULUŞUYORUZ PROJESİ ÖDÜL PROGRAMI DÜZENLENDİ

2020-02-10 11:00:04

Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerin asli fonksiyonunun ibadethane olmasının yanında, birer eğitim-öğretim mekanı ve sosyal, kültürel faaliyetlerin merkezi olarak kullanılmasını sağlamak amacıyla bir çok hizmetler gerçekleştirmektedir.

Bu bağlamda 18.01.2020-01.02.2020 (yarıyıl tatili) tarihleri arasında çocukların namaz kılma alışkanlığını kazanmaları amacıyla Camiyi Seviyoruz Namazda Buluşuyoruz projesi kapsamında Bolu’daki tüm camilerimizde okula giden çocukların ara tatil döneminde cami ile bağının kurulması, çocukların beş vakit namaza devamları yakınlarını da yanlarında getirmelerini ve Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgilerini tekrar etmeleri sağlanmıştır. Proje kapsamında camiye devam eden öğrenciler için 31.01.2020 Cuma günü ödül programı düzenlendi.

 

 

İl Müftüsü Orhan Genç Sağlık Mahallesi Küplüce Camii’ndeki ödül programında öğrencilere hitaben: “Kıymetli çocuklar arkadaşlarınız ve yakınlarınız ile yarıyıl tatilini çok güzel değerlendirdiniz. Camiye cemaate devam ettiniz. Dini bilgiler ve Kur’an-ı Kerim okumanızı kuvvetlendirdiniz. Sizler bu ödülü hak ettiniz. Sizlere öğrencilik hayatınızda ve bundan sonraki hayatınızda başarılar dilerim. Ayrıca sizi yetiştiren anne ve babanıza da selamlarımı iletiyorum.” dedi.

 

Ayrıca Bolu Merkez Sağlık Mahallesi Küplüce Camii İmam-Hatibi Selahattin Bodur tarafından 2015 yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Okunmayan Ev Kalmasın Projesi kapsamında ve Bolu İl Müftülüğü’nün destekleriyle yaz aylarında camiye Kur’an- Kerim ve dini bilgiler öğrenmeye gelen öğrenciler ve cami cemaatiyle birlikte her hafta başka bir evde olmak üzere programlarına devam ediyor.

 

Kış sezonunda da öğrencilerle irtibatını kesmeyen ve her Salı ve Cuma günleri akşam-yatsı namazları arası öğrencilerle etkinliklere devam eden Bodur 139. Programını İl Müftümüz Orhan Genç’in katılımı ile 31.01.2020 Cuma günü gerçekleştirdi.

 

Çocuklar tarafından okunan, Kur’an-ı Kerim, ilahi, kaside ve yapılan duanın ardından bir konuşma yapan Sayın Genç: “ Bu güzel etkinlik dolayısıyla 3 yıldır öğrenci ve cami cemaatini bir araya toplayan Din Görevlisi Selahattin Bodur hocamızı tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Sizlere de bu gibi programlara katıldığınız ve hocanıza destek olduğunuz için ayrıca teşekkür ederim” dedi.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit