• resmi ilanlar

Küpçü'nün gündeminde hastane ve tren vardı

2020-02-10 11:00:18

Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, “Hayaller üzerinden siyaset yapacak değiliz, iki sıkıntı var. Teknik ve coğrafi olarak eğim ile ilgili bir sıkıntı var. Eğer bu aşılırsa ve Allah nasip ederse biz, Bolu ve ilçe merkezi güzergahının kullanılması için onay isteyeceğiz” dedi.

Haber: Erol Değirmenci

Ak Parti İl Başkanlığında açıklamalarda bulunan Ak Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Yeni Hızlı Tren ve Fizik Tedavi Hastanesi hakkında bilgi verdi. Küpçü, fizik tedavi hastanesinin yatak kapasitesinin arttırıldığını belirterek, “Geçen hafta içerisinde başkanımızla yaptığımız istişarelerde, basın mensuplarının karşısına geçip bir bilgilendirme yapalım diye istişare ettik. Benim nasibime düşen Yeni Hızlı Tren ve Fizik Tedavi Hastanesi. Biz, Sağlık Bakanlığı’na bu konuyu ilettik. Hamdolsun Bolu’da iki tane fizik tedavi hastanemiz var. Biz bir tane daha yapılmasını istedik. Tercih edilen bir yer olması açısından. Böyle bir sürece başladık. Yatırım programında olan hastanemiz 150 yataklıydı. Bolu’ya, yatırımlarla ilgili daha geniş bir değerlendirme yaptığında kullanılsın istiyoruz. Yaptığımız görüşmede de proje revizyonu yapıldığın da 300 yataklı olarak yapacağız. Şu an Cumhurbaşkanlığı yayınlamadı ama hastanenin mevcut durumu ile ilgili bir sıkıntı yok. Hatta otopark ile ilgili bir sıkıntı olursa diye Karacasu Belediye Başkanı ile de görüştük” dedi.

“AMAÇLARI İSE BİR RÜYA ÜZERİNDEN ALGI YAPMALARI”

Açıklamalarının devamında Bolu Platformuna yüklenen Küpçü, “Elbette ki biz sivil toplum örgütlerini kıymetle anıyoruz. Farklı bir zahireden bakıyorlar. Dolayısı ile kıymetliler bizim için Burada bir şeyin altını çizmeye çalıştık. Bolu Platformu altında bulunan, farklı sivil toplum örgütlerine de değer veriyoruz. Dün Alaaddin Yılmaz’ın projesi olan Güney Çevre Yolu ile ona katkı verenlerin hatta mevcut belediye başkanı, meclis üyesiyken el kaldırıp onay verdiği proje üzerinden bir algı oluşturuluyor. Amaçları ise bir rüya üzerinden algı yapmaları” ifadelerini kullandı.

“SIKINTI VAR”

Yüksek Hızlı Tren için ise sıkıntıların olduğunu söyleyen Küpçü, “Yüksek Hızlı Tren, Ankara ve İstanbul’u çok fazla vermeden en hızlı şekilde birleştirme çalışması. Bunun için çalışılıyor. Bolu’yu bölmeyelim diyen siyası anlayım bu tren, Bolu’yu böler mi bölmez mi hiç düşünmüyor. Bugün buna destek verip 10 veya 20 yıl sonra bu da burayı bölmüş diyecek kadar fütursuz diyeceklerini biliyoruz. Biz buna ilişkin Ak Parti ailesi olarak Ulaştırma Bakanına gittik. Hatta bölge milletvekilleri ve bunu isteyen kişilerle görüştük. Hayaller üzerinden siyaset yapacak değiliz, iki sıkıntı var. Teknik ve coğrafi olarak eğim ile ilgili bir sıkıntı var. Eğer bu aşılırsa ve Allah nasip ederse biz, Bolu ve ilçe merkezi güzergahının kullanılması için onay isteyeceğiz. Ayrıca konu ile ilgili taleplerimiz .Biz milletimize imkansız hayallerimizi satmıyoruz. Bunun üzerinden siyaset yapanların isteği milletin istikbali değil kendi istikballeri ile ilgili siyasetin hızlı trenine binmek demektir. Keşke hızlı treni hareket ettirmek isteyenler samimi olsa” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit