• resmi ilanlar

Başkan Özcan Arzu Aydın'a seslendi

2020-02-11 11:00:14

“BEN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUM SÜRECE ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEYECEK”

Bolu Belediyesi Şubat ayı 2.meclis toplantısı Bolu Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Ak Parti Milletvekili Arzu Aydın’ın Güney Çevre yolu ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. Bolu’nun geleceği için yolun zararlı olduğunu söyleyen Özcan, “Çevre yolu meselesi devam edecek demiş. Belediye başkanı olduğum sürece devam etmeyecek. Açık olarak söylüyorum. Kamulaştırmamı yapacaklar, O’nu da engellemenin yolu var” dedi.

 

Haber; Sefa GÜNAY

 

Ak Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın Güney Çevre Yolu’yla ilgili açıklamalarına yönelik açıklamalarda bulunan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Milletvekilinin açıklamaları Güney Çevre yolu köpürtülüyor. Ne demektir bu. 1984 yılında CHP’li belediye başkanı yoktu Bolu’da. Kendisinin yaşı müsait hatırlar o zamanı. Ben Güney Çevre yolu ile ilgi fikrimi seçimden önce mertçe söyledim.  Ben bu yolunun Bolu’nun geleceği için zararlı olduğunu söyledim çıkıp. Bunu söyleyerek çıkıp oy istedim Bolululardan kıvırmadım ki hiç. Yaparız ederiz de demedim hiç. Net bir şekilde söyledim bunu.   Bir milletvekili D-100’le bu yolu nasıl kıyaslar. Önce bir koduna baksın. Asıl D-100 Bolu’yu bölüyor diye bir savunma geliştirmiş. Çevre yolu meselesi devam edecek demiş. Ben belediye başkanı olduğum sürece devam etmeyecek. Açık olarak söylüyorum. Kamulaştırmamı yapacak. Onu da engellemelerin yolu var. Karayolları kamulaştırmaya kalksınlar onu da engelleriz. Gördüğünüz dimi o yolun ilk marifetini Tepecik Mahallesini sel bastı. Bu müteahhidin hatası. Ben milletvekilinden şunu beklerdim. Mansur bey ordaydı, Feridun bey de merkezden orayı yönettiler. Asıl sen milletvekillerine sordun mu geçmiş olsuna gittin mi gitmedin mi diye. Basın toplantısında kusura bakmayın karayollarının müteahhidinin hatası bu zarar görenlerin zararlarını karşılanması konusunda bende varım dedi mi? Ben oraya gelen tüm Ak Parti meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Valimize de teşekkür ediyorum oraya gelen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR  (Toplam 3 yorum)

 • Ümmiye  (13.02.2020 10:40:29)

  İşgal ede ede Boluda ova bırakmadınız.

 • Mücahit  (12.02.2020 17:24:48)

  başkanıma katılıyorum çevre yolu istemiyoruz Her şey bitti de çevre yoluna mı geldi sıra Talan edilmedik yer kalmadı yeter artık

 • CEMİL DOĞANER  (12.02.2020 08:58:32)

  BEN AK PARTİ SEÇMENİYİM,AMA YENİ ÇEVREYOLU KESİN İĞPTAL EDİLMELİ,BOLUMUZUN YARARINADIR..

 • Yorum yazın!
   1250 karakter yazabilirsiniz
  Sağdaki kodu buraya yazın! 

  Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

  Tasarım ve Programlama: Piskevit