• resmi ilanlar

KAR PAZARCIYI VURDU

2020-02-11 11:00:05

Bolu'da, Cuma gününden itibaren etkisini gösteren kar yağışı pazarcıyı vurdu. Pazar esnafı ürünlerinin donmasından korktukları için tezgaha koyamadı.

Haber: Erol Değirmenci

Cuma gününden başlayarak etkisini gösteren soğuk havalar ve kar yağışının olumsuz etkileri sürüyor. Tüm şehri etkisi altına alan kar yağışı zirai dona da neden olurken esnafa olumsuzluklar yaşatıyor. Pazar esnafı ürünlerinin donmasından korktuklarından dolayı tezgah açamazken, fiyatlarda kış nedeni ile etkilendi.

“BU HAVALARDA PAZARCININ HALİ HARAP PERİŞAN”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bolu Manav ve Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Altındal, “Pazar felç oldu ürünlerimizi donacak diye tezgaha bile satışa süremedik. Bu havalarda pazarcının hali harap perişan. İnanın bu havada dışarıda mal satmak her babayiğidin işi değil. Bizim kazandığımız her kuruş helal. Yıl sonu tezgah kiralarımız için Bolu belediyesi ile anlaştık, sıkıntı yok. Fiyatları ise hava şartları etki yapmadı dersem yalan olur ama müşterilerimize tavsiyem bu havalarda bol bol portakal, limon, elma, kivi, muz, ıspanak, pırasa, karnabahar, lahana, havuç, turp, yeşillik, bol bol maydanoz tavsiye ederim. Tufanda mallardan yani sera ürünlerden uzak durun domates salata patlıcan biber kabak fasulye gibi” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit