• resmi ilanlar

“HOŞ GELDİN BOYACI” BOLU'DA SAHNELENDİ

2020-02-17 11:00:02

Martı Tiyatrosunun “Hoş Geldin Boyacı” adlı tiyatro oyunu Bolu'da sahnelendi.

Gökgün Organizasyon tarafından Bolulu sanatseverlerle buluşturulan “Hoş Geldin Boyacı” adlı 2 perdelik komedi oyunu Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri Salonunda sahnelendi.

 

Yazar Donald Churchill’in “Hoş Geldin Boyacı” adlı tiyatro oyununu Marcia rolüyle Berna Laçin, Walter  rolüyle Erdal Özyağcılar,  Jane rolüyle de Gözde Çetiner sahnelerken oyunun yönetmenliğini Arif Akkaya yapıyor. Çevirmeni Füsun Günersel, dekorunu Arif Akkaya, Sırrı Topraktepe,  kostümünü ise Feyza Zeybek üstleniyor.

“Hoşgeldin Boyacı”; hayatı boyunca aktör olma hayalleri kuran ama para kazanmak için boyacılığa başlayan Walter’in, boyadığı evin sahibi Marcia ile karşılaşmasıyla başlayan ardından davetsiz misafir Jane’nin eve gelmesiyle gelişen olayların yaşandığı bir komedi oyunu.

Varlıklı, geleneklere ve toplum kurallarına bağlı bir aileye gelin gitmiş olan eşiyle arasında yaş farkı bulunan ama her istediği yapılan Marcia seyahatte olan eşinin odasını boyatma telaşı içindedir. Evde boya yapma hazırlıkları içinde olan Walter, o sırada Marcia’nın evine gelen Jane’nin konuşmasına kulak misafiri olur. Jane, Marcia ile kocasının birlikte yaşadıkları yasak aşkı bildiğini ve bunu Marcia’nın kocasına anlatmak istediği tehdidini savururken Walter’de bu konuşmayı kapı arkasından dinleyerek öğrenir.

Walter, Marcia’nın içinde bulunduğu bu çıkmazdan tiyatro oyunuyla çıkmayı ve eşi yerine geçmeyi, böylece Jane’nin de kendisiyle görüşüp ama Marcia’nın kocasına anlattığını sanarak çekip gideceğini anlatır. Walter ve Marcia planladıkları bu oyunu başarmak için çabalarken, Jane’de dahil hep birlikte düştükleri komik durumları seyirciye büyük bir ustalıkla aktarıyorlar. Haber: Fatma Marmara

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit