• resmi ilanlar

İl Başkan Karsu, kongreyi değerlendirdi

2020-02-20 11:00:14

“NİHAİYİ HEDEFİMİZ İKTİDAR”

Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi'nde tekrardan il başkanlığına seçilen Kazım Karsu gerçekleşen kongre ile ilgili açıklamalarda bulundu. Nihaiyi hedeflerinin iktidar olduğunu belirten Karsu, “İktidara zaten halkımız da susamış durumda, hedefimiz iktidar. İktidar olmazsak Türkiye’nin sorununun çözülmesinin çok zor olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Haber; Sefa GÜNAY- Erol DEĞİRMENCİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu geçtiğimiz hafta gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi İl Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tekrardan İl Başkanlığına seçilen Kazım Karsu kongre ile ilgili yaptığı açıklamasında hedeflerinin iktidar olduğun söyledi.  Karsu açıklamasında,“Kongre bitti yeni yöneticiler seçildi. Biraz kan değişikliğine uğradı bir kısmını değiştirdik. Yeni arkadaşlar aldık takviye. Bu gidenlerin kötü arkadaşlar çalışmayan arkadaşlar değil. Kan değişikliği bir değişiklik olsun diye değiştirdik. Çalışmalarımıza devam edeceğiz devem da ediyoruz zaten. Daha iyi sonuçlar almak hedefimiz.  Son nihaiyi hedefimiz iktidar diye düşünüyorum.  İktidara zaten halkımız da susamış durumda hedefimiz iktidar. Bolu’yu baz alırsak da iki milletvekili. İktidar olmazsak Türkiye’nin sorununun çözülmesinin çok zor olduğunu iktidar olmadan çözümün çok kısmi olacağını, belediye’nin sadece yeterli olmadığını asıl iktidar olursak gençlerimizin, insanlarımızın sorunları çözmeye daha yakın olacağımız düşünüyoruz. Çünkü işsizlik hat safada iş isteyen insanlar çok bir şey vaat edemiyoruz. Çünkü iktidar bizde değil, ülkenin fabrikaları satılmış, tarım ölmüş, hayvancılık bitmiş. Sanayi belli ölçüde zayıflamış, ekonomi belli ölçüde durmuş öyle bir pozisyonumuz var. İktidar olduğumuz da parayı nerden bulacaksınız diye sorarlarsa, iktidara geldiğimizde biz artık hiçbir şey satmayacağız. Hatta satılan yerlerimizi kaptırılan yerlerimiz geri alacağımızı düşünüyorum. Mesela silah fabrikalarımıza dokunmayacağız. Kim ne verirse versin satmayacağız. O bizim milli varlığımızın temel taşlarımızın bir tanesi. Bizim ana hedefimiz yüksek teknolojiye ela atmak.  Yüksek teknolojiye el atmadığımız zaman bu günden itibaren çok geride kalacağımızı düşünüyoruz, zaten çok geride kaldık. Üçüncü ülkeler arasına girdik. O bakımdan bizim hedefimiz iktidar” dedi. 

 

“KONGRE DELEGELERİMİZİN SAYISI 200’DÜ BİZ O GÜN 600 KİŞİ TESPİT ETTİK”

Kongreye az kişi katıldığı yönündeki çıkan haberler ve eleştirileri hakkında konuşan Karsu,“Kongrelerde rakip olmayınca iki rakip arasında çekişme olmadığında katılım az oluyor. Niye az oluyor. Nasıl olsa seçildi bu arkadaşımız seçilmiş ben bir daha işimi gücümü bırakıp gelmeyim şeklinde düşünenler oluyor. Fakat bu kongrede öyle olmadı gerçekten kalabalık oldu.  Zaten kurultay delegelerinin, kongre delegelerinin iki üç misli geldi. Bizim kongre delegelerimizin sayısı 200’dü biz o gün 600 kişi tespit ettik.  Bu da bizim için çok büyük bir şey zaten salonumuz 400 kişi 600 kişi geldi. Dışarılarda dolaştıkları için koltuklar boş gözüktü.  Salonda az kişinin gözükmesi oradan kaynaklanıyor.” ifadelerini kullandı.

 

“ZATEN SON GÜNDE KARAR VERDİK HER ŞEYE”

Kongrenin tamamlanmasının ardından listeye gelen tepkiler ve İlker Karaoğulları’nin listeye girememesi hakkında konuşan Başkan Karsu, “lker Karaoğulları arkadaşımız, sonradan listeye girdiği için esas listede olmadığı için acaba yanlışlık mı oldu, acaba il başkanı mı istemedi veya o mu istedi gibi bazı tereddütler vardı. Zaten son günde karar verdik her şeye. Bizim 6 tane kurultay delegemiz var. 20 tane de il yöneticisi var ve yedekler hariç. Bu kadar insanın içinde, bu kadar büyük partinin içinden 20 kişi seçmek baya zor. Ben baya uğraştım. Bir hafta sıkıntı kim var kim yok belli değildi. Sonra işi toparladık. Anlaşıldı ki listede 20 kişi olacak. Esas olan çalışırken, hep beraber çalışmak. Yoksa yöneticiler 20 kişi birden çalışsa ne olacak. Çalışmasa ne olacak.  20 kişiyi anca seçiyorsunuz 1’de il başkanı 21 kişi oluyor. Dışarıda kalanlar ne yaparsanız yapın bazen Ahmet dışarıda kalacak bazen Mehmet dışarıda kalacak. Bunun sıkıntısı hemen kısa zamanda giderildi. Yalnız bir tane gençlik temsilcimizden eksiğimiz var oda telaş içersinde bir tane gençlik kotasından eksik listede. O kabahat bende. Gençler itiraz etmişler onda da mahsur yok arkadaşlar itiraz edebilirler” ifadelerine yer verdi.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit