• resmi ilanlar

11 MİLYONLUK PARK ERİYOR

2020-02-21 11:00:20

Bolu'da, Alpagut Mahallesi'nde 90 bin metrekarelik alana yapılan ve en son Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü'ne tahsisi yapılan Köroğlu Park'taki zararlar kamuoyunun vicdanını sızlattı. Vatandaşlar, Köroğlu Park'ın bir çözüme bağlanması için gözlerini siyasilere çevirdi. Tahsisten sonra en azında bir güvenlik görevlisinin parka verilmemesi de vatandaşların tepkisine neden oldu.

 

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

 

Bolu Belediyesinin Alpagut Mahallesi'nde yapımına 2017 yılında başladığı ve 90 bin metrekare alan üzerine kurulması planlanan Uluslararası Köroğlu Parkı’nın tahsisi, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın geçtiğimiz yıl Ekim ayında yaptığı açıklamaların ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’ne devri yapıldı. 11 milyon liraya yapılan ve tamamlanamadan atıl duruma geçen parkın şu anki hali ise içler acısı.

CAMLAR KIRILMIŞ, DUVARLARA YAZILAR YAZILMIŞ

Parkın girişine koyulan engellerin kendini bilmezleri engellemeye yetmediği görülürken, bina alemcilere mekan olmaya devam ediyor. Köroğlu heykelinin altında bulunan ve restoran olarak planlanan mekanda yer alan cam kapıların büyük ölçüde hasar alırken, duvarlara da kimliği belirsiz kişiler tarafından spreyle yazı yazılmış durumda. Öte yandan mevsim koşulları nedeniyle binanın tavanında su sızıntıları gözle görülür şekilde devam ediyor.

YETERSİZ GÜVENLİK KORKUTUYOR

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın sahipsizliğini gündeme getirdiği Köroğlu Parkı, siyasi iradenin devreye girmesiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na tahsis edilmişti. Alemcilerin girişini engellemek  amacıyla bölgeye getirilen materyallerinde yetersiz kaldığı görülürken, parka en azından bir güvenlik görevlisinin neden tahsis edilmediği ise merak konusu.

BURASI NE OLACAK?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, 2019 yılının Ekim ayında yaptığı açıklamanın ardından parkın tahsisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürlüğü’ne yapılmıştı. Köroğlu Parkı’nın, millet bahçesi olarak Bolu’ya kazandırılacağı iddia edilirken, 2020 bütçesinden parka her hangi bir ödenek ayrılıp ayrılmadığı ise henüz Bolu kamuoyu ile paylaşılmamış durumda.

 

İlk yorum yapan siz olun!
 1250 karakter yazabilirsiniz
Sağdaki kodu buraya yazın! 

Tabaklar Mah. Cumhuriyet Cad. İnci İş Merkezi No: 32 / 32 Bolu   Tel: +9 0374 2178285   Faks: +9 0374 2178295

Tasarım ve Programlama: Piskevit